Diablo Immortal opóźniony w Chinach. Winny Kubuś Puchatek?

Diablo Immortal opóźniony w Chinach. Winny Kubuś Puchatek?

Premiera Diablo Immortal w Chinach została opóźniona, co nastąpiło po tym jak zablokowano oficjalny profil gry Blizzarda w serwisie Weibo. Kiedy gracze z Państwa Środka będą mogli zapoznać się z produkcją?

Podczas gdy gracze mogą już grać w Diablo Immortal użytkownicy z Chin wciąż czekają na swą kolej i jak się okazuje muszą uzbroić się w cierpliwość. NetEase opóźnił debiut gry Blizzarda w Państwie Środka, co nastąpiło po zablokowaniu oficjalnego profilu Diablo Immortal w serwisie Weibo, trzy dni przed planowanym wypuszczeniem produktu na tamtejszym rynku. Wydawca nie podał nowej daty premiery, ale przyznał, że musi wprowadzić konieczne zmiany w rozgrywce i optymalizacji. Firma nie potwierdziła, czy całość ma związek z blokadą profilu w chińskich mediach społecznościowych. Oczywiście fani snują swoje teorie.

Premiera Diablo Immortal w Chinach została opóźniona. Czyżby chodziło o nawiązania do Kubusia Puchatka lub kontrowersyjne mikropłatności?

Jako jeden z powódów wstrzymania premiery Diablo Immortal we wspomnianym kraju wymienia się wpis udostępniony przez profil gry na Weibo, w którym Chińscy cenzorzy dostrzegli nawiązanie do Kubusia Puchatka. Czym podpadł ów sympatyczny miś? Otóż jest on czasami porównywalny do prezydenta Chin, Xi Jinpinga, któremu takie porównania nie przypadły do gustu. 22 maja oficjalne konto Diablo Immortal wrzuciło wpis o treści: "Dlaczego miś jeszcze nie zrezygnował?". Inną przyczyną mogą być budzące kontrowersje mikropłatności. Warto wspomnieć, że nowy tytuł Blizzarda miał swego czasu kłopoty z uzyskaniem licencji chińskiego organu regulacyjnego.

Chiny dały zielone światło na wydanie Diablo Immortal w lutym zeszłego roku. Państwo Środka zawiesiło na aż dziewięć miesięcy wydawanie nowych licencji. Diablo Immortal zadebiutował globalnie 2 czerwca na PC oraz platformach mobilnych iOS i Android. Produkcja wzbudza kontrowersje głównie ze względu na obecne mikropłatności, które nastawiono na wyciąganie pieniędzy od graczy, czego dowodzi fakt, że aby "wymaksować" postać należy zapłacić przeszło 100 tysięcy dolarów lub męczyć się wiele lat bez inwestowania pieniędzy.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Diablo Immortal opóźniony w Chinach. Winny Kubuś Puchatek?

 0