Epic Games Store dodaje bardzo przydatną funkcję

Epic Games Store dodaje bardzo przydatną funkcję

Epic Games Store, chociaż oferuje darmowe gry czy wyprzedaże z kuponami rabatowymi, które przyciągają uwagę graczy, to jednak nie ma funkcji, które dostępne są u konkurencji. Brak koszyka na początku działalności to idealny przykład. Epic Games Store cały czas się rozwija i ostatnio dostał przydatną opcję.

Lubicie oceniać gry i korzystacie z Epic Games Store? Mamy dla dobrą wiadomość, ponieważ konkurent Steam udostępnił narzędzie oceniania dostępnych w sklepie produktów. Jak podaje Epic Games Store funkcja "Oceny i ankiety" pozwala dzielić się ze społecznością opiniami odnośnie gier, które posiadamy w bibliotece. Po zakończeniu grania lub wyjściu do aplikacji naszym oczom może ukazać się okno z prośbą o wystawienie opinii. System poprosi losowych użytkowników grających w wybrany tytuł przez minimum dwie godziny, o podzielenie się odczuciami. Całość pozwala przyznawać od 1 do 5 gwiazdek. Epic zapewnia, iż system chroni przez bombardowaniem ocenami (niekoniecznie wysokimi).

Epic Games Store wprowadził do sklepu sekcję Oceny i ankiety.

Epic Games Store oceny

Dobrze, że platforma w jakiś sposób chce chronić gry przed niesprawiedliwymi ocenami, które zalewały produkcje sprzedawane na Steam. Jego ofiarą w przeszłości padła m.in. seria Metro, której odsłona o nazwie Exodus była początkowo dostępna wyłącznie w EPGS co nie spodobało się fanom marki. Sekcję "Oceny" znajdziemy w opisie produktu po lewej stronie, gdzie widzimy naszą notę oraz średnią ocenę zebraną na podstawie wszystkich opinii. Jeśli chodzi o ankiety, o które gracze mogą być proszeni losowo, otrzymujemy pytanie związane z ostatnią rozgrywką. Epic Games twierdzi, że pytania są różne i zawierają wiele odpowiedzi np. "Jak trudni są bossowie w tej grze?" lub co sądzimy o oprawie graficznej.

Gdy ankiety wypełni dużo graczy, ich odpowiedzi pomogą wygenerować tagi widoczne na stronach produktów w sklepie służące do filtrowania tytułów w EPGS. Mają one zdradzać specyfikę danej gry i pomagać w dokonywaniu wyboru. Cóż dobrze, że platforma wzbogaciła się o przydatną funkcję, aczkolwiek nie jest ona tak rozwinięta jak na Steam, który pozwala wystawiać recenzje, a nie tylko oceny. Korzystacie z Epic Games Store? Co myślicie o tej platformie? Opiniami podzielcie się w komentarzach.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Epic Games Store dodaje bardzo przydatną funkcję

 0