Next-genowa Forza Motorsport oficjalnie. Ray tracing, fotogrametria i pierwszy gameplay

Next-genowa Forza Motorsport oficjalnie. Ray tracing, fotogrametria i pierwszy gameplay

Na Xbox & Bethesda Games Showcase nie mogło zabraknąć flagowej serii wyścigowej Xboxa, czyli Forza. Na konferencji pojawiła się co prawda Forza Horizon 5, a to za sprawą dodatku Hot Wheels, ale gwiazdą wieczoru była nowa odsłona Forza Motorsport.

Długo przyszło nam czekać na powrót wyścigowej serii, gdyż Forza Motorsport 7, czyli ostatnia część serii, zadebiutowała pięć lat temu. Co ciekawe producent nie zdecydował się na kontynuację numeracji i najnowsza odsłona nazywa się po prostu Forza Motorsport i zadebiutuje na konsolach Xbox i PC wiosną 2023 roku (oczywiście na premierę trafi do Game Pass). 

Forza Motorsport będzie wspierać efekty ray tracingu w czasie rzeczywistym na torze w trakcie wyścigów (w odróżnieniu np. od Gran Turismo 7) i będzie korzystać z fotogrametrii.

Forza Motorsport będzie wspierać efekty ray tracingu w czasie rzeczywistym na torze w trakcie wyścigów (w odróżnieniu np. od Gran Turismo 7) i będzie korzystać z fotogrametrii. W trakcie pokazu zobaczyć można było choćby imponujące odbicia aut od karoserii czy bardzo realistyczne pobocza i nawierzchnie. Gra będzie zawierać też dynamiczną porę dnia dla każdego toru, a także renderowanie oparte na fizyce. „Zmiany pory dnia zmieniają temperaturę otoczenia, co z kolei wpływa na temperaturę powierzchni toru” – powiedział dyrektor kreatywny Chris Esaki na Xbox Wire. „Te zmiany temperatury toru wpłyną na przyczepność twojego samochodu, podobnie jak opony i pogoda”. Dodatkowo otrzymamy  zaawansowane materiały i shadery, a gracze mogą również spodziewać się szczegółowego systemu zniszczeń.

Powyżej możecie zobaczyć materiał przedstawiający tor w Maple Valley. Jest to klasyczny tor z oryginalnego Motorsport z 2005 roku, który został przerobiony na potrzeby nowej gry. Powrócą też inne trasy, w tym Circuit de Spa-Francorchamps i Laguna Seca Raceway. Nowością będzie zaś południowoafrykański tor Kyalami Grand Prix.

Fani wirtualnego ścigania mogą już zacierać ręce, gdyż nowa Forza Motorsport zapowiada się na prawdziwą motoryzacyjną ucztę. 

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Next-genowa Forza Motorsport oficjalnie. Ray tracing, fotogrametria i pierwszy gameplay

 0