Xbox Keystone - nowe informacje na temat konsoli do grania w chmurze

Xbox Keystone - nowe informacje na temat konsoli do grania w chmurze

Kilka tygodni temu pisaliśmy o nowej konsoli Microsoftu, która znana jest pod nazwą kodową Keystone i służyć ma przede wszystkim do grania w chmurze. Gigant z Redmond potwierdził, że pracuje nad urządzeniem od dłuższego czasu, ale jego pierwsza wersja została praktycznie wyrzucona do kosza w ubiegłym roku i teraz tworzy nową. 

Właśnie poznaliśmy nowsze szczegóły na jej temat - Windows Central donosi, że Keystone będzie raczej pozycjonowany jako domowa konsola obsługiwana przez chmurę, a nie jako zwykły „dongle do streamingu”. Obecnie opracowywana wersja ma grubość około cala (ok. 2,5 cm) i kwadratowy kształt. Artykuł opisuje ją jako sprzęt „podobny do szczytu ściętego z Xbox Series X”. Niewątpliwie będzie to najmniejsza konsola Xbox, jaka trafi na rynek, o ile Microsoft ponownie nie wyrzuci obecnego projektu do kosza. 

Keystone będzie pozycjonowany jako domowa konsola obsługiwana przez chmurę, a nie jako zwykły „dongle do streamingu”.

Xbox Keystone

Oczekuje się, że Keystone będzie przede wszystkim uruchamiać gry w chmurze z Xbox Game Pass Ultimate za pośrednictwem uproszczonej wersji systemu Windows, ale możemy również zobaczyć inne rozwiązania do streamingu multimediów, takie jak Netflix, Disney + i Microsoft Movies & TV.

Jeśli chodzi o łączność, spodziewać mamy się, że porty USB posłużą do podłączania urządzeń peryferyjnych. Do obsługi Internetu Keystone prawdopodobnie będzie miał port Ethernet i wsparcie dla Wi-Fi 5. Chociaż Wi-Fi 6 jest szybsze, to jednak do grania w rozdzielczości 1080 w 60 kl./s poprzednia generacja łączności bezprzewodowej w zupełności wystarczy, a Microsoft nie chce niepotrzebnie zawyżać ceny. Nie wiadomo, czy Microsoft pozwoli na streaming 4K w Keystone w momencie premiery.

Windows Central spekuluje również, że Microsoft może pracować nad rozwiązaniem, które umożliwiłoby streaming dowolnej gry zakupionej cyfrowo w sklepie Xbox. Byłoby to możliwe dzięki Xbox Cloud Gaming, ale mogą wystąpić przeszkody licencyjne, ponieważ usługa nie dotyczy tylko Keystone, ale obejmuje również inne platformy mobilne z własnymi mechanizmami rozliczeniowymi.

Jeśli zaś chodzi o cenę, to ​​Keystone może być wyceniony na 99 USD, ale do tego trzeba doliczyć dodatkowe 15 USD (54,99 zł) miesięcznie za Xbox Game Pass Ultimate. Sprzęt prawdopodobnie będzie dostępny tylko w regionach, w których obsługiwany jest Xbox Cloud Gaming i może pojawić się w 2023 roku, w zależności od tego, ile czasu zajmie Microsoftowi zakończenie prac nad Keystone.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Xbox Keystone - nowe informacje na temat konsoli do grania w chmurze

 0