Disco Elysium - The Final Cut otrzymało polską lokalizację

Disco Elysium - The Final Cut otrzymało polską lokalizację

Polscy fani Disco Elysium czekali na to dwa lata. Gra dzięki firmie Koch Media Poland otrzymała polską lokalizację kinową, która dziś została udostępniona w ramach aktualizacji.

Zgodnie z zapowiedzią Koch Media Poland o godzinie 14:00 Disco Elysium dostał polską lokalizację kinową zawierającą rodzime napisy. Za polonizację odpowiada firma QLOC, z kolei studio ZA/UM pomagało tworzyć spolszczenie wspierając tłumaczy dodatkowymi informacjami, dzięki którym mogli lepiej zrozumieć uniwersum Disco Elysium. Jak ujawnił wydawca grupa skorzystała ze specjalnego narzędzia do analizy dialogów, w tym podziału kwestii na postacie po to, aby przetłumaczyć je indywidualnie, dzięki czemu każdy bohater brzmi inaczej. Tłumacze pozostali ze sobą w stałym kontakcie, aby odpowiedzi zawarte w tłumaczeniu odpowiednio ze sobą współgrały.

Disco Elysium otrzymał aktualizację, która dodaje polskie napisy.

Co ciekawe w polskiej lokalizacji Disco Elysium nie zabraknie nawiązań zrozumiałych dla Polaków, więc nie jest to sztywne tłumaczenie oryginalnych tekstów. Pojawia się np. postać o imieniu Gorący Kubek. Polska wersja trafiła również do wydania pudełkowego i jest dostępna za darmo dla posiadaczy produkcji na komputerach, PlayStation 4, PS5, Xbox One oraz Xbox Series X/S. Użytkownicy Nintendo Switch muszą poczekać na łatkę do 2022 roku, aczkolwiek dokładnego terminu niestety nie znamy. Jeżeli jeszcze nie macie Disco Elysium - The Final Cut w swojej kolekcji to warto rozważyć zakup, gdyż tytuł kupimy na Steam w promocyjnej cenie 71,49 złotych zamiast 142 zł (rabat jest ważny do 13 grudnia).

Disco Elysium - The Final Cut to kompletna edycja gry z gatunku RPG. Wcielamy się w niej w detektywa mającego problem z alkoholem, który musi stanąć na wysokości zadania i rozwiązać sprawę linczu popełnionego w dzielnicy miasta Revachol. Tytuł bazując na klimatach noir stawia na kampanię fabularną, a także dialogi między postaciami. Co ciekawe brakuje tutaj typowej dla gry walki, która jeżeli już się przydarza to sporadycznie. Wersja The Final Cut zawiera m.in. nowe zadania związane z polityką.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Disco Elysium - The Final Cut otrzymało polską lokalizację

 0