Discord ujawnia, ile kont i serwerów zostało zbanowanych. Liczby robią wrażenie

Discord ujawnia, ile kont i serwerów zostało zbanowanych. Liczby robią wrażenie

Discord, czyli popularny komunikator internetowy wbrew pozorom nie tylko dla graczy walczy z użytkownikami i serwerami łamiącymi regulamin. Włodarze platformy podzielili się najnowszymi statystykami dotyczącymi zbanowanych kont oraz serwerów.

Platforma społecznościowa Discord opublikowała raport dotyczący naruszeń zasad. Wynika z niego, iż w okresie od stycznia do czerwca 2022 roku zbanowano 55 573 411 kont i 68 379 serwerów. Według firmy zdecydowana większość z nich została zbanowana przez "spam lub pokrewne przewinięcia". Liczba kont, które zostały zablokowane z powodów innych niż spam, zdecydowanie blednie i wynosi 1 821 721. Blokady w tym przypadku zostały wydane głównie za kwestie związane z "bezpieczeństwem dzieci" albo "zakazanymi treściami".

Discord zbanował 55 mln kont w ciągu pół roku.

Discord dane

Skuteczne odwołania sięgnęły zaledwie dwóch procent w pierwszym kwartale i mniej niż jednego procenta w drugim kwartale tego roku, co oznacza, że ​​z 235 945 użytkowników, którzy złożyli odwołanie, tylko 3098 z nich zostało odblokowanych. "Naszą misją w Discord jest tworzenie przyjaznych przestrzeni, w których ludzie mogą znaleźć swe miejsce. Dlatego bezpieczeństwo jest jedną z naszych najważniejszych inwestycji i priorytetów" – napisano w najnowszym raporcie Discorda. Około 15 procent wszystkich pracowników platformy odpowiada za kwestię bezpieczeństwa.

55 milionów banów w sześć miesięcy robi wrażenie i pokazuje, iż skala naruszeń regulaminu na platformie jest duża. Discord to popularny komunikator internetowy dostępny w formie desktopowej, przeglądarkowej i mobilnej na Androida oraz iOS. W 2019 roku Discord miał ponad 250 milionów zarejestrowanych użytkowników. W grudniu 2020 r. Discorda miesięcznie używało ponad 140 milionów użytkowników. Zgodnie z danymi Google Play Store do maja bieżącego roku aplikację pobrano przeszło 100 mln razy. Pierwszą wersję Discorda udostępniono 13 maja 2015 roku.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Discord ujawnia, ile kont i serwerów zostało zbanowanych. Liczby robią wrażenie

 0