Disney chce, aby Reddit i Google ujawniły źródło przecieku Ant-Man i Osa: Kwantomania

Disney chce, aby Reddit i Google ujawniły źródło przecieku Ant-Man i Osa: Kwantomania

Na początku roku ktoś na subreddicie Marvel Studios Spoilers, czyli w wątku poświęconym nadchodzącym produkcjom Marvela, opublikował ogromny przeciek dla całego MCU. Producent chce ukarania winnych. 

Miesiąc przed premierą Ant-Man i Osa: Kwantomania użytkownik o nazwie MSSmods udostępnił na Reddicie 63-stronicową transkrypcję dialogów z filmu w Google Doc. Teraz Disney chce wiedzieć, kto stał za wyciekiem i próbuje zmusić Reddita i Google do zidentyfikowania osoby lub grupy osób odpowiedzialnych za to.

Miesiąc przed premierą Ant-Man i Osa: Kwantomania użytkownik o nazwie MSSmods udostępnił na Reddicie 63-stronicową transkrypcję dialogów z filmu w Google Doc.

Jak donosi TorrentFreak, jednostka Disneya MVL Film Finance, którą firma założyła w celu wspierania produkcji Marvel Studios na bazie ustawy Digital Millennium Copyright Act, złożyła dwa wezwania do sądu, mające na celu zmuszenie Reddita i Google do zidentyfikowania, kto stoi za wyciekiem. Ponieważ MSSmods jest kontem współdzielonym przez moderatorów r/MarvelStudiosSpoilers, jeśli Reddit spełni żądanie Marvela, będzie musiał ujawnić więcej niż jedną osobę. Co więcej, Disney zażądał, aby Google i Reddit udostępniły wszelkie „informacje identyfikujące”, które mają na temat MSSmods – w tym nazwiska, numery telefonów i adresy IP – wraz ze szczegółami każdego użytkownika, który mógł być zaangażowany w publikowanie, edytowanie lub przesyłanie wycieku.

Reddit jeszcze nie zdradził, czy zamierza zastosować się do wniosku. „Reddit zobowiązuje się do ochrony prywatności naszych użytkowników. Wdrożyliśmy rygorystyczne procesy oceny wniosków prawnych i sprzeciwu w stosownych przypadkach” – powiedział rzecznik Reddita i wskazał na wytyczne firmy dotyczące wniosków prawnych. Google jeszcze nie odniosło się do tej odpowiedzi. 

Nie wiadomo, co Disney planuje zrobić ze źródłem wycieku, który może być twórcą napisów lub niezależnym tłumaczem, ponieważ dokument udostępniony przez MSSmods był tłumaczeniem portugalskich napisów Ant-Man i Osa: Kwantomania. Spodziewać można się jednak pozwu za grube miliony dolarów. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Disney chce, aby Reddit i Google ujawniły źródło przecieku Ant-Man i Osa: Kwantomania

 0