Disney inwestuje 1,5 miliarda dolarów w Epic Games, aby stworzyć „uniwersum gier i rozrywki”

Disney inwestuje 1,5 miliarda dolarów w Epic Games, aby stworzyć „uniwersum gier i rozrywki”

Disney zainwestuje 1,5 miliarda dolarów w Epic Games, twórcę Fortnite. W oświadczeniu pisze, że w ramach tej inicjatywy wraz z Epic Games stworzą w ciągu najbliższych kilku lat zupełnie nowy „uniwersum gier i rozrywki”.

„Nasza nowa, ekscytująca współpraca z Epic Games połączy ukochane marki i franczyzy Disneya z niezwykle popularną grą Fortnite w nowym, transformacyjnym świecie gier i rozrywki” – napisał w oświadczeniu dyrektor generalny Disneya Bob Iger. „To oznacza największe w historii wejście Disneya w świat gier i oferuje znaczące możliwości wzrostu i ekspansji”.

Gracze będą mogli „grać, oglądać, robić zakupy i angażować się w treści, postacie i historie z filmów Disneya, Pixara, Marvela, Gwiezdnych wojen, Avatara i nie tylko” w nowym uniwersum rozrywki, które będzie zasilane przez flagowy silnik  firmy Epic Games, czyli Unreal Engine. Disney używa obecnie silnika Unreal Engine do produkcji filmów, gier wideo i treści wykorzystywanych w parkach rozrywki na całym świecie. Wcześniej współpracował także z Epic Games, aby wprowadzić postacie z Marvela, Trona i Gwiezdnych Wojen do Fortnite.

Żadna z firm nie ujawniła, ile wyniesie wycena prywatnej firmy Epic Games po inwestycji Disneya.

Żadna z firm nie ujawniła, ile wyniesie wycena prywatnej firmy Epic Games po inwestycji Disneya. Chiński konglomerat technologiczny Tencent jest obecnie właścicielem 40 procent Epic Games, podczas gdy Sony ma nieco ponad 5 procent.

„Współpracujemy nad czymś zupełnie nowym, aby zbudować trwały, otwarty i interoperacyjny ekosystem, który zjednoczy społeczności Disneya i Fortnite” – powiedział w oświadczeniu dyrektor generalny Epic Games Tim Sweeney. „Disney był jedną z pierwszych firm, które uwierzyły w potencjał połączenia swoich światów z naszym w Fortnite - dodał”.

Epic kontynuuje swoje wysiłki, mające na celu rozszerzenie Fortnite poza grę Battle Royale. Ostatnie dodatki, takie jak Lego i gry muzyczne, pokazały, że firma ma ambicje w zakresie szerszych interaktywnych doświadczeń. Podobnie Disney planuje odbudować swoje wysiłki związane z Metaverse po zamknięciu w zeszłym roku dedykowanego oddziału.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Disney inwestuje 1,5 miliarda dolarów w Epic Games, aby stworzyć „uniwersum gier i rozrywki”

 0