Disney+ oficjalnie w Polsce już latem

Disney+ oficjalnie w Polsce już latem

Disney długo każe nam czekać na oficjalny dostęp do swojej usługi streamingowej i choć zapewne wiele osób wyczekujących choćby Mandaloriana czy seriali z MCU postanowiło obejść blokadę regionalną, by nie czekać na oficjalny start Disney+ w Polsce, to wygląda na to, że w wakacje doczekamy się w końcu oficjalnej premiery.

Disney+ pojawi się w kolejnych częściach świata tego latem tego roku. Disney właśnie ogłosił, że usługa przesyłania strumieniowego rozszerzy się na 42 dodatkowe kraje i 11 nowych terytoriów w drugiej połowie roku. Pełna lista znajduje się poniżej, ale z naszej perspektywy najważniejsze jest to, że Polska znajduje się na liście. Disney nie powiedział dokładnie, kiedy planuje uruchomić usługę w każdym kraju i terytorium, ani nie udostępnił szczegółów dotyczących cen regionalnych. Spodziewać należy się, że te dane pojawią się w późniejszym terminie.

Disney właśnie ogłosił, że usługa przesyłania strumieniowego rozszerzy się na 42 dodatkowe kraje i 11 nowych terytoriów w drugiej połowie roku i na liście jest Polska.

Disney+ oficjalnie w Polsce już latem

Disney+ jest obecnie dostępny w 64 krajach na całym świecie, w tym w USA, Wielkiej Brytanii i Kanadzie. Ogłoszenie rychłej ekspansji nastąpiło po tym, jak Disney zdradził, że jego usługa uzyskała mniej abonentów, niż oczekiwano w ostatnim kwartale fiskalnym 2021 r. Niektórzy analitycy przewidywali, że firma zyska 9,4 miliona nowych płatnych użytkowników przed końcem roku, ale zamiast tego zdołała przyciągnąć zaledwie 2,1 mln abonentów. Pomimo tego, Disney nadal jest przekonany, iż może osiągnąć 230 milionów użytkowników przed końcem 2024 roku. Pod koniec 2021 roku usługa miała 118 milionów abonentów na całym świecie.

Oto pełna lista krajów, w których usługa zostanie rozszerzona tego lata: Albania, Algieria, Andora, Bahrajn, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Egipt, Estonia, Grecja, Węgry, Irak, Izrael, Jordania, Kosowo, Kuwejt, Łotwa, Liban, Libia, Liechtenstein, Litwa, Malta, Czarnogóra, Maroko, Macedonia Północna, Oman, Palestyna, Polska, Katar, Rumunia, San Marino, Arabia Saudyjska, Serbia, Słowacja, Słowenia, RPA, Tunezja, Turcja, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Watykan i Jemen.

Jeśli chodzi o wspomniane terytoria, lista jest następująca: Wyspy Owcze, Polinezja Francuska, Francuskie Terytoria Południowe, St. Pierre i Miquelon Overseas Collective, Wyspy Alandzkie, Sint Maarten, Svalbard i Jan Mayen, Brytyjskie Terytorium Oceanu Indyjskiego, Gibraltar, Wyspy Pitcairn i St. Helena.

Najważniejsze pytanie, jakie teraz stawia sobie wiele osób, dotyczy zapewne cen Disney+ w naszym kraju. W Europie jest to 9 EUR miesięcznie i 90 EUR na rok, więc wypada to korzystnie na tle Netflixa, ale oferta Disneya jest jednak dużo skromniejsza. Zobaczymy więc, czy te kwoty będą dostosowane do polskich realiów. 

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Disney+ oficjalnie w Polsce już latem

 0