OnePlus 10R - poznaliśmy procesor napędzający tańszą wersję flagowca i przybliżoną datę premiery

OnePlus 10R - poznaliśmy procesor napędzający tańszą wersję flagowca i przybliżoną datę premiery

W sieci pojawił się właśnie ciekawy przeciek, ujawniający wiele interesujących informacji na temat planów i ogólnej strategii OnePlusa, ale także nadchodzącego tańszego wariantu tegorocznego flagowca chińskiego producenta, czyli OnePlus 10R.

I tak, nowa segmentacja produktów OnePlus wygląda w następujący sposób: seria numerowana jest flagową linią smartfonów, modele oznaczone literką R są skierowane na rynki regionalne, urządzenia Nord i Nord CE to produkty średniej klasy, a telefony Nord N to budżetowy segment. Mówiąc o modelach R, OnePlus 9RT właśnie pojawił się w Indiach jako swego rodzaju następca 9R, ale najwyraźniej w tym roku otrzymamy też 10R, czyli tańszą wersję tegorocznego flagowca firmy. Co więcej, wygląda na to, że bazowy OnePlus 10 wraz z 10 Pro, który został już zaprezentowany w Chinach, wkrótce doczekają się globalnej premiery.

OnePlus 10R ma być wyposażony w układ MediaTek, a konkretnie Dimensity 9000. To duża zmiana dla flagowej serii chińskiego producenta.

OnePlus 10R - poznaliśmy procesor napędzający tańszą wersję flagowca i przybliżoną datę premiery

Podczas gdy OnePlus 10 i 10 Pro (które mają mieć międzynarodową premierę w kwietniu, a tak przynajmniej sugerowały dotychczasowe przecieki na ten temat) są napędzane przez procesor Snapdragon 8 Gen 1, czyli topowy SoC od Qualcomm, OnePlus 10R ma być zamiast tego wyposażony w układ MediaTek, a konkretnie Dimensity 9000. OnePlus przez długi czas korzystał tylko z procesorów mobilnych Qualcomm, nawet w swoich tańszych urządzeniach, ale niedawno sięgnął po układy MediaTek w modelu Nord 2, a teraz, gdy tajwański producent chipów ma porządny flagowy SoC, jest gotowy do wprowadzenia tego Soc do flagowej serii, nawet jeśli 10R będzie ograniczony tylko do niektórych regionów.

Zgodnie z tą plotką, powód, dla którego OnePlus nie idzie z Dimensity 9000 w 10 lub 10 Pro, ma związek z brakiem wsparcia przez ten układ technologii 5G w ramach mmWave, które jest bardzo popularne w Stanach Zjednoczonych. OnePlus 10R w pierwszej kolejności zmierzać ma do Chin i Indii i oferować ma wyświetlacz AMOLED 120 Hz i „co najmniej” 8 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci na dane.

OnePlus 10R powinien pojawić się w sklepach na tych rynkach pod koniec drugiego kwartału (czytaj: czerwiec). Opóźnienie ma związek z harmonogramem wydawniczym OnePlus, które chce dać 9RT trochę miejsca na oddech. Początkowo planowano premierę tego telefonu w Indiach w październiku, ale problemy z OxygenOS 12 opóźniły jego premierę aż do stycznia. 

Zobacz także:

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: OnePlus 10R - poznaliśmy procesor napędzający tańszą wersję flagowca i przybliżoną datę premiery

 0