Dogecoin to piramida finansowa? Elon Musk, Tesla i SpaceX oskarżeni o manipulacje

Dogecoin to piramida finansowa? Elon Musk, Tesla i SpaceX oskarżeni o manipulacje

Elon Musk, który obecnie jest zainteresowany kupnem Twittera, popadł w kłopoty. Miliarder został pozwany przez inwestora kryptowaluty za rzekome prowadzenie piramidy finansowej.

Dogecon, kryptowaluta powstała dla żartu zdołała zyskać sporą popularność. Jeden z jej inwestorów pozwał w czwartek Elona Muska, który co jakiś czas komentuje sytuacje związane z Bitcoinem, oskarżając miliardera o prowadzenie kryptowalutowej piramidy finansowej. W pozwie, który trafił do sądu federalnego na Manhattanie, Keith Johnson oskarżył Muska i kierowane przez niego firmy Tesla oraz SpaceX o branie pieniędzy za reklamę Dogecoina i manipulowanie jego ceną. W dokumentacji stwierdzono, iż Musk oraz spółka od 2019 roku byli świadomi tego, że Dogecoin nie posiada żadnej wartości, natomiast przedsiębiorca wykorzystał swoją pozycję i wpływy do "manipulacji Dogecoinem dla zysku, rozrywki oraz sławy".

Inwestor oskarżył Muska i jego firmy (SpaceX i Teslę) o reklamowanie Dogecoina, który nie miał żadnej wartości. Miliarder miał to robić dla zysku i rozrywki.

Musk został pozwany na kwotę 258 miliardów dolarów. Johnson zamierza również zablokować Muskowi i jego firmom możliwość promowania Dogecoina. Oprócz tego inwestor chce, by sąd uznał Dogecoina za hazard zgodnie z prawem federalnym i stanowym Nowego Jorku. Keith Johnson, który zainwestował pieniądze we wspomnianą kryptowalutę poczuł rozczarowanie gdy odkrył, że wirtualna waluta w 2022 roku straciła 67% swojej wartości i aktualnie kosztuje znacznie mniej niż w zeszłym roku. Za to wszystko miał odpowiadać szef Tesli oraz SpaceX, który we wpisach na Twitterze twierdził, że Dogecoin może stać się światową walutą.

Dodatkowo Dogecoinem mogliśmy płacić za produkty Tesli, co tylko utwierdziło ludzi w przekonaniu, iż warto zainwestować w tę kryptowalutę. Powód stracił w wyniku inwestycji w kryptowalutę promowaną przez Muska 86 miliardów dolarów amerykańskich. Dogecoin stworzono w 2013 roku dla żartu, który wyśmiewał trwające wówczas ryzykowne spekulacje na rynku kryptowalut, a jako logo wykorzystano pieseła popularnego niegdyś mema. Dogecoina stworzyli Billy Markus i Jackson Palmer.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Dogecoin to piramida finansowa? Elon Musk, Tesla i SpaceX oskarżeni o manipulacje

 0