Elon Musk mówi i tak ma być. Od teraz kupimy gadżety Tesla za kryptowalutę Dogecoin

Elon Musk mówi i tak ma być. Od teraz kupimy gadżety Tesla za kryptowalutę Dogecoin

Elon Musk to prawdziwy wizjoner i przedsiębiorca. Właściciel Tesla nigdy nie krył się z tym, że jest "fanem" Doge, co wielokrotnie udowadniał i poniekąd wpływał na wartość wirtualnego pieniądza. Dziś dowiedzieliśmy się, że od teraz Tesla będzie akceptować płatności kryptowalutą Doge - za niektóre produkty.

O planach Elona Muska dowiedzieliśmy się już w grudniu, kiedy to za pomocą jednego tweeta poinformował świat o tym, że za niektóre produkty Tesli, firma akceptować będzie płatności kryptowalutą Dogecoin. Tak też się stało, bo na głównej stronie internetowej producenta samochodów elektrycznych możemy sprawdzić, które dobra zostały objęte tym programem. Nie jest tego za wiele, bo i sam Elon Musk chce sprawdzić, jak to wyjdzie w praktyce, ale od dziś możemy kupić na przykład Cyberquada dla dzieci, gwizdek w kształcie znanego pojazdu i pasek.

Znowu to samo. Jeden tweet Elona Muska i Dogecoin w górę. Od teraz zapłacimy nią za wybrane produkty Tesli.

 

Co ciekawe, wygląda na to, że Dogecoin nie został dodatkowym środkiem płatniczym, a jedynym akceptowanym, bo głównej waluty, dolarów amerykańskich, ze świecą jest tam szukać. Wychodzi na to, że za gwizdek przychodzi nam aktualnie zapłacić 300 Dogecoinów (58 USD), za pasek 835 Doge (161 USD), a za quada Cybertruck 12020 Doge, czyli 2320 USD. Oczywiście jeśli na stronie internetowej Tesli nie została wbudowana korekta wartości, dziś możecie zapłacić w dolarach tyle, a jutro dużo więcej. Czy takowa istnieje? Tego aktualnie stwierdzić nie jesteśmy w stanie, bo ceny nie są na bieżąco odświeżane.

W przeszłości Elon Musk nie krył się z tym, że memowa wersja kryptowalut Dogecoin, jest ulubioną wirtualną walutą znanego przedsiębiorcy. Wpływało to pośrednio na wartość doge, co potwierdza się zresztą w aktualnym trendzie na giełdach. Dogecoin odbija się od dna i nie wiadomo, kiedy się zatrzyma. Czy to dobry moment na zakup? To będziecie w stanie stwierdzić tylko Wy.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Elon Musk mówi i tak ma być. Od teraz kupimy gadżety Tesla za kryptowalutę Dogecoin

 0