Domniemany Galaxy S9 Mini zaprezentowany na wideo

Domniemany Galaxy S9 Mini zaprezentowany na wideo

W ubiegłym tygodniu Samsung  wypuścił w Chinach smartfon Galaxy S Luxury, który przez wielu z miejsca okrzyknięty został jako swoiste Galaxy S9 Mini. Okazuje się jednak, że mamy jeszcze szansę otrzymać coś, co będzie bliższe pomniejszonej wersji flagowca koreańskiego giganta.

Najpierw w ubiegłym miesiącu chiński urząd regulacyjny TENAA zatwierdził model oznaczony jako SM-G8850, ujawniając zdjęcia urządzenia i zdradzając tym samym podwójny aparat tylny w wertykalnym układzie umieszczony w lewym narożniku, co nasuwa skojarzenia z iPhonem X. Dziś z kolei otrzymaliśmy krótkie, bo 12-sekundowe, nagranie wideo prezentujące domniemane  Galaxy S9 Mini, gdzie mamy okazję przyjrzeć się zarówno frontowemu, jak i tylnemu panelowi tego telefonu. Filmik potwierdza układ podwójnego aparatu, który zdaje się być bardziej praktyczny od dotychczasowej centralnej pozycji obiektywów stosowanej przez Samsunga, ponieważ pozostawia więcej miejsca na czytnik linii papilarnych, zapobiegając jednocześnie przypadkowemu mazaniu obiektywów palcem.

Wygląda na to, że będzie to mniejsza alternatywa flagowców Samsunga dla miłośników designu i rozwiązań tego producenta

Jeśli zaś chodzi o specyfikację, to Samsung Galaxy S9 Mini oferować ma 5,8-calowy wyświetlacz (jeszcze nie tak dawno smartfon w tym rozmiarze określany był miałem phabletu, a nie mini, ale i tak wyraźnie zmniejszono przekątną ekranu względem S9 i S9+) o rozdzielczości QHD+, czyli 2960 x 1440 pikseli (proporcje 18,5:9). Sercem urządzenia ma być procesor Snapdragon 660, czyli 8-rdzeniowa jednostka o częstotliwości taktowania do 2,8 GHz. Jeśli zaś chodzi o pamięć RAM, spodziewać mamy się zarówno wariantu z 4 GB, jak i 6 GB. Spekuluje się, że telefon nie będzie nazywać się Galaxy S9 Mini, ale trafi na rynek jako Samsung Dream-Lite. Wygląda więc na to, że będzie to mniejsza alternatywa względem flagowców Samsunga dla miłośników designu i rozwiązań tego producenta. Nie wiemy jeszcze, kiedy ewentualnie możemy spodziewać się premiery sprzętu, ani czy będzie on dostępny globalnie.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Domniemany Galaxy S9 Mini zaprezentowany na wideo

 0