Doom pójdzie na wszystkim. Gra odpalona w kolejnym zaskakującym miejscu

Doom pójdzie na wszystkim. Gra odpalona w kolejnym zaskakującym miejscu

Zdaje się, że w ostatnim czasie programiści prześcigają się w tym, na czym uda im się uruchomić Dooma. Gra trafiła już na kalkulatory, lodówki, a jest nawet dostępna bezpośrednio z poziomu BIOS płyt głównych. Ktoś postanowił jednak znaleźć lepsze zastosowanie do samoobsługowych kas w McDonaldzie. 

Zdaje się, że u ludzi ze słabością do old-schoolowych gier FPS i hakowania sprzętu, pierwszym pytaniem, jakie przychodzi do głowy, gdy natkną się na jakąkolwiek technologię, jest: „Czy pójdzie na tym Doom?” Ten klasyczny FPS uruchomiony został już niemal na wszystkim, co wykorzystuje technologię cyfrową, w tym na klocku Lego wyposażonym w maleńki mikrokontroler i cyfrowym wyświetlaczu testu ciążowego. Jednym z powodów tego nietypowego trendu jest fakt, że oryginalny Doom nie potrzebował do działania najpotężniejszego komputera. Tym samym entuzjaści próbują sprawdzać, jaki sprzęt pozwoli im przedzierać się przez hordy demonów i wciąż nie przestają nas zadziwiać swoją kreatywnością. 

Tym razem ktoś zdecydował się zainstalować Dooma w samoobsługowym stanowisku w restauracji McDonald's i bardzo szybko na Twitterze pojawiło się zdjęcie tego demonicznego wyczynu. To bardziej imponujące niż włączenie go na kasie, co także miało już miejsce, ale nie robi już takiego wrażenia, jak uruchomienie go na inteligentnej lampie Ikea, portfelu kryptowalutowym lub, jeszcze lepiej, drukarce atramentowej.

Nowy pomysł ma również problem z ergonomią, ponieważ rozgrywka na takim stanowisku może przyprawić nas o ból szyi - osoba, która zainstalowała Dooma w McDonaldzie, nie zdążyła go odpowiednio zmodyfikować i wyświetlacz był obrócony o 90 stopni w prawo. Niemniej nawet sam twórca Dooma, John Romero, zaaprobował pomysł przekształcenia demonów w mięsne kotlety. 

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Doom pójdzie na wszystkim. Gra odpalona w kolejnym zaskakującym miejscu

 0