Dostawcy Apple sparaliżowani przez koronawirusa. Co z produkcją iPhone`ów?

Dostawcy Apple sparaliżowani przez koronawirusa. Co z produkcją iPhone`ów?

Wybuch epidemii koronawirusa w Chinach zaczyna wpływać również na giełdy. Akcje giganta technologicznego Apple spadły wczoraj o 2,33% w porównaniu z piątkowym zamknięciem, a akcje NVIDIA Corporation również zanurkowały. Rynek zaczyna reagować na wydarzenia z Wuhan.W szczególności Apple jest wrażliwe na wiadomości pochodzące z Chin, ponieważ większość zakładów produkcyjnych firmy zlokalizowanych jest w tym kraju. W związku z tym dowiadujemy się teraz, że kilka centrów produkcyjnych w Chinach zostało zamkniętych po wybuchu wirusa, a pracownicy proszeni są o nie wracanie przez co najmniej tydzień.  Jednym z miast, które znalazły się na radarze chińskiego rządu walczącego ze śmiertelnym wirusem, jest Suzhou. Miasto to znajduje się w południowo-wschodniej prowincji Jiangsu i jest miejscem funkcjonowania wielu dostawców, którzy montują i wytwarzają produkty dla firm technologicznych. 

Zakłady produkcyjne w Suzhou w Chinach oświadczyły, że zostaną zamknięte na czas walki z epidemią koronawirusa. Suzhou to miejsce gdzie produkowane są zamówienia dla firm takich jak: Apple, Foxconn i Samsung.

Jednym z głównych odbiorców zamówień z tego regionu jest Apple, która nie miało zbyt wiele szczęścia w sprzedaży iPhone'ów w rejonie wschodnioazjatyckim, a teraz, wraz z wybuchem koronowirusa, sytuacja w Chinach znów staje się nieciekawa. Chiński rząd nakazał pracownikom w centrum produkcyjnym Suzhou, aby co najmniej przez tydzień nie wracali do pracy przed powrotem do pracy. Lista dostawców Apple pokazuje, że co najmniej piętnastu podwykonawców znajduje się w tym mieście. Chociaż nie jest pewne, czy zamknięcie dotyczy również zakładów Hon Hai Precision Technology Group (Foxconn Incorporated) odpowiedzialnych za produkcję i montaż iPhone'ów. Wiadomo jednak, że inny producent kontraktowy Apple działa poza Suzhou i firma to również odpowiada za składanie iPhone'ów. 

Lista dostawców Apple obejmuje Pegatron Corporation, 3M Company, Yageo Corporation, Advanced Semiconductor Engineering Limited, China CCL Design, Catcher Technology Company Limited, CN Innovations Holdings Limited, Compeq Manufacturing Company Limited, Pioneer Material Precision Tech Company Limited i więcej. Kilku dostawców Apple ma również po kilka obiektów w Suzhou, w tym Samsung Electronics, który ma fabryki przy Zhou Road i Felingli Street w tamtejszym parku przemysłowym. Nie wszyscy jednak tracą na sytuacji. Chiński organ bankowy i ubezpieczeniowy ogłosił obniżenie oprocentowania kredytów, zwiększenie średnioterminowych kredytów i pożyczek wśród innych polityk mających pomóc przedsiębiorstwom poradzić sobie z kryzysem. Akcje Novavax Inc i Moderna Inc, firm odpowiedzialnych za opracowanie szczepionek na choroby układu oddechowego wzrosły wczoraj odpowiednio o 10,90% i 6,51% w porównaniu z piątkowym zamknięciem.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Dostawcy Apple sparaliżowani przez koronawirusa. Co z produkcją iPhone`ów?

 0