Dostępność kart z serii Radeon RX 6800 ma być... taka jak modeli GeForce RTX 3080

Dostępność kart z serii Radeon RX 6800 ma być... taka jak modeli GeForce RTX 3080

Liczyliście na to, że po fatalnej premierze kart graficznych GeForce RTX 30, których zakup był praktycznie niemożliwy, sytuacja w przypadku nowych Radeonów będzie wyglądać lepiej? Wygląda na to, że są to płonne nadzieje, a tak przynajmniej wynika z najnowszych doniesień. Wczoraj AMD zniosło emargo na materiały typu unboxing dla kart z serii Radeon RX 6800 i dzięki temu recenzenci mogli pochwalić się swoimi egzemplarzami testowymi, choć nie mogli jeśli wypowiadać się na temat ich wydajności. Nieco więcej do przekazania miał jednak australijski youtuber HardwareUnboxed, który postanowił skontaktować się ze sklepami i zapytać je o dostępność nowych grafik Czerwonych. Odpowiedzi jakie uzyskał nie nastrajają zbyt optymistycznie.

Dostępność nowych Radeonów na premierę podobno nie będzie lepsza niż w przypadku ostatnich kart GeForce, czyli tragiczna.

„Dostępność tych kart graficznych będzie bardzo gorącym tematem w momencie ich premiery. Teoretycznie te zostaną wypuszczone na rynek już 18 listopada […], ale nie spodziewam się, że uda Wam się je kupić. Rozmawiałem z kilkoma sprzedawcami i zapasy zdają się tragiczne, na poziomie RTX 3080. W różnych regionach może wyglądać to jednak nieco inaczej (rozmawiałem tylko z australijskimi sklepami)” - mówi Steve  z HardwareUnboxed. Dodaje także, że „właściwe autorskie karty graficzne od partnerów AMD, którymi zapewne większość z Was jest zainteresowana, nie zadebiutują zaś aż do kolejnego tygodnia. Będą dostępne od 25 listopada. Prawdopodobnie również w mocno ograniczonym nakładzie. Minie przynajmniej kilka tygodni zanim zaczniemy zauważać dużą dostępność”.

Tym samym, zgodnie z oczekiwaniami, jutro na rynku wylądują jedynie referencyjne modele od AMD i na autorskie warianty Radeonów z serii RX 6800 będziemy musieli poczekać dodatkowy tydzień, czyli do 25 listopada. Potwierdzono już modele takich marek jak ASUS ROG STRIX, Sapphire NITRO+, PowerColor Red Devil, ASRock Taichi i wielu innych, więc powinno być w czym wybierać. Pytanie tylko, czy uda się kupić stosowną kartę. Nie da się bowiem ukryć, że AMD na swojej koferencji mocno rozbudziło oczekiwania i nadzieje graczy w związku z swoimi nowymi GPU opartymi o architekturę RDNA 2.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Dostępność kart z serii Radeon RX 6800 ma być... taka jak modeli GeForce RTX 3080

 0