DOTA 2 The International - zawody przeniesione? W Szwecji e-sport to nie jest prawdziwy sport

DOTA 2 The International - zawody przeniesione? W Szwecji e-sport to nie jest prawdziwy sport

E-sport to dziedzina, która budzi sporo kontrowersji. Od dawna toczy się spór, czy elektroniczne rozgrywki powinny być rozpatrywane w kategorii portu, a jednym z przeciwników takiej klasyfikacji jest najwyraźniej Szwecja. Tamtejszy rząd nie zgadza się na rozciągnięcie definicji sportu, bu objąć również e-sport, w związku z czym, mistrzostwa świata DOTA 2 najprawdopodobniej zostaną przeniesione ze Sztokholmu. Valve pisze, że rozpoczęło współpracę ze Szwecją w 2019 roku, aby zapewnić, że dziesiąty międzynarodowy turniej DOTA w tym kraju może się odbyć w 2020 roku. Pandemia pokrzyżowała plany, ale firma została zapewniona przez Stockholm Live i Visit Stockholm, że tegoroczne mistrzostwa będą kwalifikowały się do takich samych zwolnień z obostrzeń jak inne elitarne wydarzenia sportowe.

Szwecja odmawia zakwalifikowania e-sportu jako sportu, co oznacza utrudnienia w organizacji turnieju DOTA 2 i ryzyko odrzucenia wniosków wizowych zawodników.

Okazuje się jednak, że Szwedzka Federacja Sportu dwa tygodnie temu głosowała za nieprzyjmowaniem e-sportu do federacji sportowej. Valve następnie zaapelowało do szwedzkiego ministra spraw wewnętrznych o przeklasyfikowanie Międzynarodowych Mistrzostw Dota 2 jako elitarnego wydarzenia sportowego, ale prośba ta została odrzucona. Takie postanowienie niesie za sobą szereg daleko idących utrudnień w organizacji. Valve dwukrotnie apelowało do szwedzkiego rządu o ponowne rozważenie sprawy, ale bezskutecznie.

Jeśli e-sport nie mieści się w kategorii sportu, to ​​każdy, kto spróbuje uzyskać wizę na podróż do Szwecji, w tym zawodnicy i personel, prawdopodobnie nie otrzyma pozytywnego rozpatrzenia wniosku. Oznacza to również, że poszczególni funkcjonariusze straży granicznej podejmowaliby decyzje o wjeździe dla osób podróżujących spoza UE, które zazwyczaj nie potrzebują wizy. "W rezultacie, w świetle obecnej sytuacji politycznej w Szwecji, zaczęliśmy szukać możliwych alternatyw w innych częściach Europy, aby zorganizować to wydarzenie w tym roku" – napisało Valve na blogi DOTA 2.

Pokaż / Dodaj komentarze do: DOTA 2 The International - zawody przeniesione? W Szwecji e-sport to nie jest prawdziwy sport

 0