DualSense działa nie tylko z PlayStation 5, ale również na komputerze i urządzeniu z Androidem

DualSense działa nie tylko z PlayStation 5, ale również na komputerze i urządzeniu z Androidem

Chociaż PlayStation 5 nie trafiło jeszcze do sklepów, to już wybrana grupa osób w tym branżowe redakcje otrzymały swój egzemplarz najnowszej konsoli Sony, dzięki czemu stopniowo wiemy o niej więcej. Jednym z nieodłącznych elementów PS5 jest kontroler DualSense, który w porównaniu do DualShocka 4 przeszedł pewne zmiany i oferuje kilka nowości. Jak informuje youtuber Austin Evans kontroler działa nie tylko na PlayStation 5, ale również komputerze i urządzeniu z systemem Android mimo tego, że na opakowaniu wymieniono wyłącznie kompatybilność z piątką. Evans podłączył DualSense do Surface Go, a następnie połączył się bezprzewodowo z Google Pixel 5 i w żadnym z przypadków nie było kłopotu z jego funkcjonowaniem. Udało mu się nawet zagrać w grę z Microsoft xCloud.

DualSense zadziałał na Surface GO oraz smartfonie z Androidem.

Nawet jeżeli kontroler działa na PC czy smartfonach, to raczej nie wykorzysta w pełni swojego potencjału w tym funkcji dedykowanych PS5. PlayStation 4 Pro natomiast rozpoznało urządzenie, ale wyłącznie przewodowo (zadziałał tu też wbudowany mikrofon). Dodatkowo jego funkcjonowanie było do pewnego stopnia ograniczone. Youtuber spróbował uruchomić DualSense na Xbox Series X, aczkolwiek mógł go tylko naładować, więc o jakimkolwiek wykorzystaniu nie było mowy. Wątpliwe, żeby DualSense był hitem wśród posiadaczy komputerów, ponieważ znaczna część z nich od lat korzysta ze sprawdzonego w ich ocenie rozwiązania w postaci pada od konsol Xbox, natomiast najpopularniejszym wydaje się ten od Xbox One. Zapewne w przyszłości przytoczony kontroler zastąpi nowsze wydanie dedykowane Xbox Series.

Jedną z największych nowości DualSense to haptyczne wibracje, dzięki którym wydarzenia widoczne na ekranie mogą generować odmienne doznania. Co więcej, L2 oraz R2 wyposażono w adaptacyjne triggery pozwalające odczuwać napięcie i sprawdzi się to głównie w strzelankach. Do tego wbudowany mikrofon, w efekcie nie będziemy potrzebować zewnętrznego zestawu, aczkolwiek jakość zapewne nie jest tak doskonała, jak w normalnym mikrofonie. Przycisk "share" zastąpiono guzikiem "create", który pozwoli tworzyć nowe treści i udostępniać je innym użytkownikom konsoli.

Pokaż / Dodaj komentarze do: DualSense działa nie tylko z PlayStation 5, ale również na komputerze i urządzeniu z Androidem

 0