DuckDuckGo zadba również o prywatność poczty e-mail. Usługa usuwa elementy śledzące z wiadomości

DuckDuckGo zadba również o prywatność poczty e-mail. Usługa usuwa elementy śledzące z wiadomości

Popularna wśród osób dbających o prywatność wyszukiwarka DuckDuckGo ogłosiła nową usługę, która rozszerzy ochronę użytkowników, usuwając elementy śledzące z wiadomości e-mail. Usługa umożliwi również tworzenie jednorazowych adresów e-mail.

Według badań z 2018 roku, aż 70 procent otrzymywanych wiadomości e-mail zawiera elementy śledzące. Firmy zazwyczaj śledzą za pomocą załączonych obrazów, a jedynym skutecznym sposobem ich uniknięcia jest wyłączenie osadzonych obrazów w ustawieniach poczty e-mail. Wyszukiwarka DuckDuckGo ogłosiła teraz nową usługę, która chroni prywatność użytkowników, usuwając elementy śledzące z wiadomości e-mail. Ochrona poczty e-mail zapewnia użytkownikom osobisty adres, który usuwa ukryte elementy gromadzenia danych, takie jak piksele śledzące, a następnie przekazuje je do zwykłej skrzynki odbiorczej, niezależnie od tego, czy jest to Yahoo, Gmail, czy jakakolwiek inna.

DuckDuckGo oferuje darmową ochronę e-maili poprzez usuwanie elementów śledzących. Można również ukrywać swój e-mail, tworząc jednorazowe konta do przekierowań i ochrony przed spamem.

Ochrona poczty e-mail DuckDuckGo to zautomatyzowany proces, a firma zapewnia, że nie zapisuje wiadomości e-mail na swoich serwerach, jak również ich nie odczytuje. Usługa usuwa jedynie trackery, a następnie wysyła wiadomość e-mail na zwykły adres użytkownika i informuje o rodzaju i liczbie trackerów usuniętych z każdego e-maila. Użytkownicy mogą ukrywać swój prawdziwy adres e-mail, tworząc losowy prywatny adres Duck do użytku z witrynami i usługami, które mogą spamować lub udostępniać dane e-mail stronom trzecim. Anonimowe konta na żądanie przekazują wiadomości do głównej skrzynki odbiorczej, tak jak zwykły adres Duck. Są to jednak konta jednorazowe. Użytkownicy mogą je dezaktywować w dowolnym momencie, jeśli ilość spamu się zacznie zwiększać.

duckduckgo ochrania pocztę e-mail

Usługa ochrony poczty e-mail jest obecnie w stanie beta. Konta są bezpłatne, jednak trzeba poprosić o zaproszenie. W tym celu należy otworzyć ustawienia w aplikacji DuckDuckGo na iOS lub Androida (lub w rozszerzeniu przeglądarki) i wybrać Email Protection (Beta), a następnie "Join the Private Waitlist". Aplikacja tworzy sygnaturę czasową, która istnieje tylko na  urządzeniu użytkownika. Kiedy nadejdzie Twoja kolej, DuckDuckGo skontaktuje się wysyłając powiadomienie i poinformuje, jak odebrać adres e-mail.

Pokaż / Dodaj komentarze do: DuckDuckGo zadba również o prywatność poczty e-mail. Usługa usuwa elementy śledzące z wiadomości

 0