Dune: Spice Wars - pierwsze recenzje. Na taką "Diunę" wszyscy czekaliśmy?

Dune: Spice Wars - pierwsze recenzje. Na taką "Diunę" wszyscy czekaliśmy?

Dune: Spice Wars zadebiutowała już we wczesnym dostępie na Steamie. Pierwsze recenzje gry opartej na prozie Franka Herberta są nad wyraz pozytywne.

Dune: Spice Wars to pierwsza od wielu lat gra osadzona w uniwersum "Diuny". Starsi gracze pamiętają pewnie takie tytuły, jak Dune, Dune 2000 czy Emperor: Battle for Dune, ale młodsi raczej nie mieli z nimi styczności. Ostatnia wirtualna produkcja oparta na sadze science fiction Franka Herberta ukazała się ponad dwie dekady temu, a dokładnie w 2001 roku. Jednak po długiej przerwie otrzymaliśmy w końcu grę wideo z akcją toczącą się na planecie Arrakis. To Dune: Spice Wars od studia Shiro Games, która zadebiutowała właśnie we wczesnym dostępie na platformie Steam.

Pierwsze recenzje Dune: Spice Wars są bardzo pozytywne. A to przecież dopiero wczesna wersja gry.

Serwis Attack of a Fanboy wystawił Dune: Spice Wars ocenę 9/10. "Klimatyczna muzyka, świetne dźwięki, kapitalny styl wizualny, wyróżniający się z tłumu, a także doskonała rozgrywka i duża liczba decyzji, które trzeba podjąć, by osiągnąć zwycięstwo, sprawią, że będziesz podekscytowany walką o przyprawę, nawet jeśli twoja próba zakończy się porażką" - czytamy w recenzji. Na notę 8/10 zdecydował się serwis IGN. W tym przypadku autor recenzji docenił wielowarstwową i zbalansowaną rozgrywkę, różnorodność stron konfliktu oraz stopień dopracowania. Rock Paper Shotgun nie wystawił wprawdzie oceny, ale wystawił grze rekomendację.

Dune: Spice Wars to reprezentantka podgatunku 4X (skrót powstały od "explore, expand, exploit, exterminate"), stworzona przez  francuskie studio Shiro Games (Northgard, Darksburg) i wydawana przez Funcom. Gracze wcielają się w niej w przywódców jednej ze stron konfliktu (do wyboru ród Atrydów, ród Harkonnenów, Przemtynicy oraz Fremeni) i biorą udział w wojnie o drogocenny surowiec - przyprawę. Jeśli chcecie zagrać w grę już teraz, możecie kupić ją na Steamie za 69,99 zł, aby otrzymać wczesny dostęp. W przyszłości twórcy zamierzają rozbudowywać ją o dodatkowe elementy. Pojawią się w niej m.in. kolejne strony konfliktu oraz kampania single player.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Dune: Spice Wars - pierwsze recenzje. Na taką "Diunę" wszyscy czekaliśmy?

 0