Duże obniżki cen Radeona RX Vega 56 przed premierą GeForce`a GTX 1660 Ti

Duże obniżki cen Radeona RX Vega 56 przed premierą GeForce`a GTX 1660 Ti

Karta graficzna Radeon RX Vega 56 doczekała się  dużej obniżki ceny w ostatnich dniach i obecnie jeden z największych amerykańskich sklepów oferuje ją za 279 USD (ok. 1070 zł). Cena ta nie wydaje się być przypadkowa, ponieważ dziś na rynku zadebiutować ma nowy produkt NVIDII, czyli GeForce GTX 1660 Ti, który wyceniony ma być na identyczną kwotę i tym samym może to być odpowiedź AMD na działania konkurenta, choć nie mamy pewności, czy obniżka wspomnianego Radeona nie wynika z inicjatywy samych sklepów (Czerwoni przeważnie nie chwalą się oficjalnie tego typu akcjami). Nie da się jednak ukryć, że Radeon RX Vega 56, który debiutował pod koniec 2017 roku, zyskał sporą popularność, ponieważ po podkręceniu oferował wydajność zbliżoną do flagowego Radeona RX Vega 64 w znacznie niższej cenie. Teraz zaś, kiedy został przeceniony na 279 USD, stanowić może nie lada gratkę dla osób poszukujących wydajnej, ale niedrogiej grafiki.

Karta graficzna Radeon RX Vega 56 doczekała się  dużej obniżki ceny w ostatnich dniach i obecnie jeden z największych amerykańskich sklepów oferuje ją za 279 USD.

Duże obniżki cen Radeona RX Vega 56 przed premierą GeForce`a GTX 1660 Ti

Radeon RX Vega 56 za 279 USD znajduje się w ofercie jednego z największych amerykańskich sklepów komputerowych, czyli Newegg. Za kilka godzin powinniśmy zaś doczekać się debiutu karty GeForce GTX 1660 Ti, która wyceniona będzie na tę samą kwotę i choć nie wiemy jeszcze, jak wypadać będzie porównanie wydajności obu modeli (choć z przecieków wynika, że poza tytułami mocno faworyzującymi produkty Czerwonych, to raczej GeForce wyjdzie na prowadzenie), to jednak za Radeonem przemawia 8 GB pamięci HBM2 (powinno przełożyć się na lepsze wsparcie wyższych rozdzielczości) czy wsparcie dla takich technologii jak Rapid Packed Math, Shader Intrinsics oraz Freesync 2. Poza tym, Radeon Vega 56 objęty jest promocją, w ramach której wraz z kartą otrzymujemy trzy gry: Resident Evil 2 Remake, Devil May Cry 5 i Division 2 (ich wartość szacowana jest na 180 USD). Jak nietrudno się domyślić, karta w tak niskiej cenie (konkretnie jest to model MSI Radeon RX Vega 56) wyprzedała się na pniu i na obecną chwilę jest niedostępna (pozostały tylko droższe warianty takie jak ASUS STRIX czy Gigabyte Gaming, które kosztują już 399 USD).

W Europie, w tym w Polsce, wyraźne obniżki cen Radeona RX Vega 56 także są zauważalne, choć nie tak spektakularne jak w USA. W naszym kraju oferty zaczynają się od ok. 1660 zł, ale posiłkując się niemieckim Amazonem, gdzie niektóre modele właśnie mocno przeceniono, możemy nabyć tę kartę za niecałe 1500 zł (np. MSI RX Vega 56 Air Boost FH 8 G z systemem chłodzenia opartym na turbinie, a niewiele drożej wypada ASUS ROG Strix Radeon RX Vega 56 OC Gaming z opcją dostawy na następny dzień). Liczymy na to, że w kolejnych dniach, już po premierze karty GeForce GTX 1660 Ti, ceny jeszcze nieco spadną na naszym rynku, dobijając do amerykańskiego poziomu, ponieważ w tej cenie obecnie kupić możemy GeForce’a RTX 2060, który wydaje się być atrakcyjniejszą opcją.  

Pokaż / Dodaj komentarze do: Duże obniżki cen Radeona RX Vega 56 przed premierą GeForce`a GTX 1660 Ti

 0