Duże rozszerzenie do Cyberpunk 2077 ciągle w planach CD Projekt RED

Duże rozszerzenie do Cyberpunk 2077 ciągle w planach CD Projekt RED

Wczoraj CD Projekt Red ku uciesze bardzo wielu osób oficjalnie zapowiedziało kolejną odsłonę Wiedźmina, która powstaje w oparciu o silnik graficzny Unreal Engine 5. Polskie studio nie zapomina jednak o Cyberpunku 2077 i postanowiło pierwszy raz od dłuższego czasu wspomnieć o szykowanym dużym dodatku do tego RPG.

Nie da się ukryć, abstrahując od błędów technicznych czy niespełnionych obietnic, że Cyberpunk 2077 to bardzo dobra gra, ale daleko jej do wybitnego Wiedźmina 3, dlatego też przez wiele osób uznawana jest za porażkę CD Projekt Red, które aspirowało do wąskiego grona topowych deweloperów, obok Rockstara, Naughty Dog czy Santa Monica Studio. Dlatego też wiadomość o trwających już pracach nad kolejną odsłoną wiedźmińskiej sagi, przez wiele osób przyjęta została z ogromnym entuzjazmem. Redzi bardzo dobrze czują bowiem klimat wykreowany w książkach Andrzeja Sapkowskiego i świetnie odnajdują się w tym uniwersum. Nie oznacza to jednak, że Polacy porzucają już Cyberpunk 2077, wręcz przeciwnie. 

Polskie studio nie zapomina o Cyberpunku 2077 i postanowiło pierwszy raz od dłuższego czasu wspomnieć o szykowanym dużym dodatku do tego RPG.

Cyberpunk 2077

„W kolejnej odsłonie serii gier wideo o Wiedźminie przenosimy się z REDengine na Unreal Engine 5” – napisali twórcy. „Jednak technologia REDengine, która napędza Cyberpunk 2077, jest nadal wykorzystywana przy opracowywaniu nadchodzącego rozszerzenia do Cyberpunk 2077”. Nic dziwnego, że DLC pozostanie na tym samym silniku, ale jest to pierwsze od dłuższego czasu potwierdzenie, że obiecywany duży dodatek, o którym słyszeliśmy jeszcze przed premierą, wciąż jest przygotowywany przez studio. Poza mniejszymi darmowymi DLC, które już pojawiły się w Cyberpunk 2077, CDPR nie zdradziło żadnych szczegółów odnośnie tego większego rozszerzenia, więc nie wiemy, czego można się spodziewać po tym dodatku. Studio powiedziało przed premierą, że Cyberpunk dostanie „więcej” DLC niż Wiedźmin 3, który otrzymał dwa duże rozszerzenia, ale niewiele słyszeliśmy o dużym DLC, a deweloper w ostatnim czasie zajęty był przede wszystkim łataniem kolejnych błędów w swojej produkcji. 

Nie wiemy, kiedy możemy spodziewać się ujawnienia tego rozszerzenia. Wygląda jednak na to, że powinno nastąpić to wkrótce, zanim Redzi oddadzą się nowemu Wiedźminowi.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Duże rozszerzenie do Cyberpunk 2077 ciągle w planach CD Projekt RED

 0