Dwa nowe rejestratory NVR i cztery nowe kamery do monitoringu TP-Link VIGI

Dwa nowe rejestratory NVR i cztery nowe kamery do monitoringu TP-Link VIGI

TP-Link wprowadza do oferty nowe modele rejestratorów z serii VIGI przeznaczone do małych domowych instalacji lub zastosowań w niewielkich firmach. Do tej samej rodziny dołączają także cztery kamery: wewnętrzna VIGI C430 i zewnętrzne VIGI C230, C240 oraz C330.

VIGI NVR1004H-4P to sieciowy rejestrator wideo obsługujący do czterech kamer. Dzięki wsparciu PoE można jednym kablem zasilać urządzenie i łączyć je z siecią. VIGI NVR1008H-8MP jest z kolei rejestratorem obsługującym do ośmiu kamer. Ten model również potrafi zasilić urządzenia podłączone do niego dzięki obsłudze PoE. Oznacza to, że nie ma potrzeby korzystania z dodatkowych kabli zasilających, wystarczy kabel LAN. Sprzęt może być również umieszczony w szafie rack. VIGI NVR1004H-4P ma budżet mocy PoE 53 W, VIGI NVR1008H-8MP natomiast 113 W, dla obu urządzeń jest to maksymalnie 30 W na port. Dodatkowo rejestratory obsługują technologię Plug&Play, która automatycznie wykrywa i adaptuje kamery VIGI.

TP-Link wprowadza do oferty nowe modele rejestratorów z serii VIGI przeznaczone do małych domowych instalacji lub zastosowań w niewielkich firmach.

Produkty mogą przechowywać nagrania za pomocą dysków twardych SATA o pojemności maksymalnej 10 TB. W ofercie TP-Link znajdziemy ponadto nowe kamery, pierwszą z nich VIGI C430 należy zainstalować na zewnątrz obiektu, który będziemy monitorować. Urządzenie można zasilać za pomocą zasilacza 12 V, lub, dla łatwiejszego montażu kablem Ethernet przy pomocy PoE. Matryca sprzętu ma rozdzielczość 3 Mpix a obiektyw ogniskową 4 mm lub 2.8 mm. VIGI C230 oraz C240 to kamery zewnętrzne z certyfikatem IP67, co oznacza, iż pozostają odporne na warunki atmosferyczne.

C230 wyposażono w matrycę 3MP, a C230 - 4MP. Oba modele są dostępne w dwóch wariantach: z obiektywem ogniskowej 2.8 mm lub 4 mm. Produkty mogą być zasilane poprzez PoE lub zasilacz 12 V. VIGI C330 to kamera typu bullet, przeznaczona do montażu na zewnątrz z certyfikatem IP67. Może być ona zasilana poprzez PoE kablem Ethernet lub standardowym zasilaczem 12 V. Produkt posiada sensor 3 Mpix a dostępne wersje mogą mieć obiektywy o ogniskowych: 2.8 mm, 4 mm lub 6 mm. Kamery VIGI oferują tryb nocy, który pokaże nam wszystko w kolorze.

Wszystkie urządzenia wykorzystują kompresję H.265+, co zdaniem producenta zmniejsza obciążenie sieci i obniża koszty monitoringu bez utraty jakości obrazu. Nagrania z kamer mogą być rejestrowane na rejestratorze sieciowym NVR. Funkcja detekcji smart wykrywa osoby oraz pojazdy, ruch, przekroczenie linii, wtargnięcie na obszar, zabrania lub porzucenia obiektu czy sabotaż kamery. Użytkownik otrzyma powiadomienie push, gdy ktoś przekroczy ustaloną granicę, wejdzie na wyznaczony obszar czy zasłoni kamerę. Co ciekawe, by skorzystać z opcji smart nie potrzeba rejestratora. Wszystkie urządzenia z serii TP-Link VIGI są zgodne ze standardem ONVIF, dzięki czemu współpracują z kamerami i rejestratorami różnych producentów.

Urządzenia objęto 3-letnią gwarancją. Dostępne są już w sprzedaży w cenach około:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Dwa nowe rejestratory NVR i cztery nowe kamery do monitoringu TP-Link VIGI

 0