Dwa trzęsienia ziemi na Tajwanie. Firmy sprawdzają potencjalne straty

Dwa trzęsienia ziemi na Tajwanie. Firmy sprawdzają potencjalne straty

W godzinach wieczornych 17 września w Guanshan Township w Taitung miało miejsce trzęsienie ziemi o sile 6,4 stopnia w skali Richtera. Następnego dnia po południu w Chishang Township w Taitung miało miejsce kolejne trzęsienie ziemi o sile 6,8 w skali Richtera. TrendForce przeprowadził analizę, jak sytuacja może wpłynąć na branżę półprzewodników.

Konstrukcje zakładów przemysłowych budowane są w sposób, który pochłania cześć wstrząsów, przez co drgania związane z trzęsieniami ziemi wewnątrz fabryk są o jeden poziom wielkości mniejsze niż na zewnątrz. Na chwilę obecną producenci nie zgłaszają uszkodzeń w fabrykach i sprzęcie. Niektóre maszyny wymagały ponownego włączenia po awarii. Nanya Technology, producent pamięci przeprowadził już inspekcję wyłączenia i jeśli doszło do uszkodzenia wafli, Nanya utrzymuje wystarczające zapasy, aby to zrekompensować. Micron dokonał również produkcji i potwierdził brak strat. W związku z tym wskaźnik wykorzystania mocy produkcyjnych tych dwóch firm nie został naruszony, podobnie jak podaż.

Ostatnie dwa trzęsienia ziemi nie wpłynęły znacząco na produkcję, a nawet jeśli pojawiły się straty, to utrzymująca się nadpodaż szybko je zrekompensuje.

W sektorze paneli wyświetlaczy sytuacja nie powinna wyglądać źle, nawet w przypadku utraty części produkcji. Producenci walczą z nadpodażą i sukcesywnie ograniczają produkcję. Innolux, który posiada fabryki na Tajwanie, również rozpoczął zmniejszanie produkcji na dużą skalę we wrześniu. Jeśli nawet trzęsienia ziemi wpłynęły na fabryki, straty będą ograniczone. Według TrendForce, maszyny zostały spowolnione lub wyłączone do konserwacji podczas trzęsienia ziemi, a następnie operacje zostały wznowione. Niektóre fabryki paneli nawet przedłużyły okres konserwacji swoich linii produkcyjnych, aby poradzić sobie z problemem słabego ogólnego popytu.

Tajwańskie fabryki kondensatorów Yageo i Walsin Technology znajdują się w dzielnicach Kaohsiung: Lujhu, Daliao i Nanzih. Ze względu na spowolnienie popytu na rynku wskaźnik wykorzystania mocy produkcyjnych został utrzymany na poziomie około 70% od lipca. Nie ma doniesień o stratach w produkcji. Firmy mają zapasy gotowych produktów nawet na 90 dni, co oznacza, że podaż jest stabilna.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Dwa trzęsienia ziemi na Tajwanie. Firmy sprawdzają potencjalne straty

 0