Dwie nowe kamery do monitoringu TP-Link VIGI oraz nowy rejestrator NVR

Dwie nowe kamery do monitoringu TP-Link VIGI oraz nowy rejestrator NVR

TP-Link zaprezentował nowe kamery CCTV uzupełniające serię VIGI. Nowe modele charakteryzują się kolorowym obrazem o rozdzielczości 5 Mpix oraz rozbudowanymi opcjami analityki i detekcji, wspieranymi przez sztuczną inteligencję. Wraz z kamerami na rynku debiutuje również ośmiokanałowy rejestrator VIGI NVR1008H-8P typu all-in-one z wbudowanym przełącznikiem PoE.

VIGI C450 to kamera typu Turret przeznaczona do zastosowań wewnątrz budynków. Występuje w dwóch wariantach: z obiektywem o ogniskowej 2,8 mm oraz 4 mm. Produkt posiada specjalny tryb pozwalający zmienić proporcje obrazu z 16:9 na 9:16. Urządzenie wyposażono również w mikrofon i głośnik, dzięki czemu pozwala na dwukierunkową transmisję audio. Z kolei VIGI C250 to kopułkowa kamera przeznaczona do zastosowań również na zewnątrz budynków. Posiada obudowę o klasie szczelności IP67, dzięki czemu jest odporna na warunki atmosferyczne. Dodatkowo, dzięki klasie ochrony mechanicznej IK10, kamera wytrzyma również akty wandalizmu. Ten model także jest wyposażony w mikrofon i występuje w dwóch wariantach: z obiektywem o ogniskowej 2,8 mm oraz 4 mm.

TP-Link zaprezentował nowe kamery CCTV uzupełniające serię VIGI. Nowe modele charakteryzują się kolorowym obrazem o rozdzielczości 5 Mpix oraz rozbudowane opcje analityki i detekcji wspierane przez sztuczną inteligencję.

Kamera TP-Link

Obydwa nowe modele kamer mogą być zasilane poprzez PoE lub klasyczny zasilacz DC 12V i nagrywają obraz o rozdzielczości 5 Mpix. Dzięki dużej soczewce, światłoczułemu sensorowi oraz wbudowanemu oświetleniu urządzenia umożliwiają rejestrowanie w pełni kolorowego obrazu również w nocy. Natomiast zaawansowane technologie inteligentnej korekcji wideo, takie jak Smart IR, True WDR, 3D DNR i Nightvision. Obie kamery posiadają ponadto możliwość wykrycia niepożądanego ruchu na wyznaczonym terenie. Po ustawieniu obszarów i przekroczeniu linii, wejścia do strefy oraz jej opuszczenia, pozostawieniu przedmiotu lub jego zabraniu.

Wykrywają również osoby, które w podejrzany sposób krążą po pewnym obszarze przez pewien czas oraz zmianę sceny, kiedy ktoś przykładowo zasłoni kamerę, aby uniemożliwić nagrywanie. Potrafią rozpoznawać ludzi oraz samochody. Użytkownik otrzyma powiadomienie push, kiedy zostanie wykryte którekolwiek z tych zdarzeń. Nagrania z kamer mogą być rejestrowane na rejestratorze sieciowym NVR, oraz lokalnie na kartach microSD (do 256 GB).

Kolejną nowością od TP-Link jest 8-kanałowy sieciowy rejestrator wideo VIGI NVR1008H-8P, który dzięki wbudowanemu ośmioportowemu switchowi PoE+ pozwala zasilić podpięte do niego kamery – nie ma więc potrzeby korzystania z dodatkowych urządzeń lub kabli zasilających, NVR1008H-8P oferuje wsparcie PoE w standardzie 802.3af/at, a łączny budżet mocy wbudowanego przełącznika to 53 W.

Rejestrator TP-Link

Wyjście wideo 4K poprzez HDMI pozwala na przeglądanie materiału wideo w wysokiej rozdzielczości. NVR umożliwia również jednoczesne przeglądanie do 8 kamer jednocześnie. Dodatkowo rejestrator obsługuje technologię Plug&Play, która automatycznie wykrywa i adaptuje kamery VIGI. Urządzenie może być także umieszczone w szafie rack. Rejestrator obsługuje on dyski twarde SATA o pojemności do 10 TB. Wszystkie wymienione urządzenia wykorzystują kompresję H.265+.

Urządzenia objęto 3-letnią gwarancją. Dostępne są już w sprzedaży w cenach około:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Dwie nowe kamery do monitoringu TP-Link VIGI oraz nowy rejestrator NVR

 0