Dying Light 2 - nowy materiał z rozrywki i data premiery. Będzie hit?

Dying Light 2 - nowy materiał z rozrywki i data premiery. Będzie hit?

Minęło dużo czasu od ostatniej prezentacji Dying Light 2, a w międzyczasie dochodziły do nas niepokojące doniesienia na temat stanu gry i atmosfery w polskim studiu Techland, ale w końcu doczekaliśmy się nowego materiału oraz konkretów. Podczas pierwszego odcinka streamu Dying 2 Know (coś jak Night City Wire, które CD Projekt Red organizowało przed premierą Cyberpunk 2077) otrzymaliśmy przeszło 7-minuotwy zwiastun prezentujący rozgrywkę, ale także nowych wrogów i frakcje rządzące Miastem (które możemy, ale nie musimy wspierać), świat gry z systemem dnia i nocy czy parkour, który ma dwukrotnie większą liczbę ruchów niż w pierwszej grze. Trzeba przyznać, że wygląda to naprawdę dobrze i wszystkich fanów (ale nie tylko) zachęcamy do obejrzenia poniższego wideo.

Podczas pierwszego odcinka streamu Dying 2 Know otrzymaliśmy 7-minuotwy zwiastun prezentujący rozgrywkę, a także datę premiery. 

W oryginalnej grze mogliśmy odblokować wiele nowych ruchów parkour w miarę zdobywania poziomów, a Techlnad przygotował jeszcze więcej do odkrycia w Dying Light 2. Twórcy chwalą się, że w grze znajdziemy około 3000 indywidualnych animacji, które wchodzą w skład ulepszonego systemu parkour, a my możemy na zwiastunie rzucić okiem na niektóre z nich, takie jak bieganie po ścianie w stylu Titanfall. Nowy trailer pokazuje również, jak intensywna będzie noc w Dying Light 2. Już w pierwowzorze nocne eskapady były bardzo emocjonujące, ale tutaj ma być jeszcze niebezpieczniej. Podobnie jak ostatnio, ciemność nocy sprawia, że ​​miasto stanowi zdecydowanie większe zagrożenie, ale teraz oferuje również nowe możliwości. Potwory (które zdecydowanie nie są zombie, jak podkreśla Techland) wyłaniają się ze swoich gniazd i grasują po ulicach, co daje nam możliwość zapuszczenia się do ich leża w celu odkrycia cennych łupów.

Among Us dostępny za darmo w Epic Games Store

Techland po raz pierwszy ogłosił Dying Light 2 na targach E3 2018. Tytuł miał ukazać się wiosną zeszłego roku, ale studio opóźniło grę, nie podając żadnej nowej daty, aby dać sobie więcej czasu na realizację swojej wizji tytułu. Dying Light 2 przedstawia nowego bohatera o imieniu Aiden Caldwell, któremu musimy pomóc przetrwać w lokacji znanej po prostu jako „Miasto”. Podobnie jak w przypadku swojego poprzednika z 2015 roku, będzie mnóstwo przeciwników i akcji parkour z perspektywy pierwszej osoby. Istotnym elementem w Dying Light 2 jest to, że nasze wybory w grze będą kształtować stan Miasta, zmieniając sposób poruszania się po otoczeniu (możemy np. zalać pewne fragmenty miasta). Dying Light 2 w końcu doczekało się daty premiery i przy okazji nowego podtytułu: Dying Light 2 Stay Human ukaże się 7 grudnia. Oprócz tego, że trafi na PC, PlayStation 4 i Xbox One, jak wcześniej zapowiadano, gra zostanie wydana także na PlayStation 5 i Xbox Series X/S.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Dying Light 2 - nowy materiał z rozrywki i data premiery. Będzie hit?

 0