Dyrektor generalny CD Projekt mówi, że produkcja nowego Wiedźmina (Polaris) ruszy w tym roku

Dyrektor generalny CD Projekt mówi, że produkcja nowego Wiedźmina (Polaris) ruszy w tym roku

CD Projekt ujawnił plany znacznego przyspieszenia prac nad kolejną odsłoną Wiedźmina. Projekt o kryptonimie Polaris będzie początkiem zupełnie nowej trylogii o Wiedźminie. Firma zamierza rozpocząć produkcję z docelowym zespołem 400 programistów do połowy 2024 roku.

Oświadczenie to pochodzi od dyrektora generalnego CD Projekt, Adama Badowskiego, który od zeszłego roku dzieli stanowisko z Michałem Nowakowskim. Według prezesa (jak podaje agencja Reuters), Polaris będzie kontynuacją historii uniwersum Wiedźmina, które w poprzednich grach sprzedało się w ponad 75 milionach egzemplarzy.

Kiedy spodziewać się premiery nowego Wiedźmina?

Chociaż data premiery pierwszej gry „Polaris” pozostaje tajemnicą, analitycy przewidują, że pojawi się ona na naszych ekranach dopiero w 2026 lub 2027 roku. Oznacza to, że najbliższy czas stanowić będzie stosunkowo spokojny okres dla polskiej firmy.

Analitycy przewidują, że nowy Wiedźmin od CDR pojawi się na naszych ekranach dopiero w 2026 lub 2027 roku.

Wiedźmin 4 zaoferuje więcej niż obecne gry RPG

Jeśli się zastanawiacie, CD Projekt Red nie będzie w międzyczasie wypuszczać żadnej dużej gry. Wynika to m.in. ze zmiany podejścia po przedwczesnym wypuszczeniu Cyberpunka 2077 w 2020 r., który podczas premiery był naszpikowany błędami i słabo zoptymalizowany. Od tego czasu deweloper skupił się na transformacji swoich procesów deweloperskich. Niedawno wypuścił aktualizację Cyberpunk 2077 2.0 wraz z dodatkiem Phantom Liberty.

Projekt Orion - kontynuacja Cyberpunka 2077 we wczesnej fazie koncepcyjnej

Według Badowskiego, kontynuacja Cyberpunka 2077, zatytułowana „Projekt Orion”, również znajduje się we wczesnej fazie koncepcyjnej. CD Projekt chce, aby do końca 2024 roku do Oriona przydzielono około 80 osób. Co ciekawe, dyrektor generalny zasugerował możliwość zaimplementowania elementów rozgrywki wieloosobowej w przyszłych tytułach, choć szczegóły pozostają owiane tajemnicą.

Odniósł się także do obaw związanych z rosnącą presją płacową, zapewniając, że sytuacja jest ustabilizowana, a zatrudnienie w polskich biurach będzie raczej niskie. Tymczasem północnoamerykańskie studio firmy będzie się nadal rozwijać.

Przypominamy, że, w lipcu 2023 roku w studiu doszło do serii zwolnień. CDPR ogłosiło, że zwolniono około 9% jego personelu. Decyzja ta nastąpiła wkrótce po tym, jak w maju studio zwolniło 29 pracowników.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Dyrektor generalny CD Projekt mówi, że produkcja nowego Wiedźmina (Polaris) ruszy w tym roku

 0