Dyrektor generalny EA reaguje na pogłoski o przejęciu firmy

Dyrektor generalny EA reaguje na pogłoski o przejęciu firmy

Electronic Arts z biegiem lat coraz bardziej się rozrastało, a to m.in. dzięki przejęciom m.in. Respawn Entertainment, Codemasters , czy ostatnio Playdemic. W sieci pojawiają się jednak pogłoski, że tego giganta branży gier może chcieć wykupić ktoś jeszcze większy.

W maju pojawiły się plotki, że EA aktywnie szuka firmy zdolnej do ich przejęcia i podobno nie szukano przede wszystkim giganta z branży gier. Nieoficjalnie mówiło się, że EA celowało w największych z branży multimedialnej jak Comcast, Disney, Universal, Amazon, a być może nawet Apple. Pogłoski twierdziły również, że po przejęciu EA będzie chciało zachować swoją autonomię i pozostawić Andrew Wilsona na stanowisku dyrektora generalnego.

Nawet jeśli niedawne pogłoski o możliwym przejęciu EA były prawdziwe, to oficjalnie firma dąży do dalszej samodzielnej pozycji na rynku.

Podczas ostatniego sprawozdania finansowego dyrektor generalny Andrew Wilson wreszcie poruszył ten temat, i chociaż stwierdził, że nie chce odpowiadać na „pogłoski i spekulacje”, uważa, że EA ma najsilniejszą możliwą pozycję jako samodzielna firma i dodał, że ​​są na dobrej drodze do zostania największym niezależnym wydawcą na świecie. Wilson dodał również: „Naszym celem jest zawsze dbanie o naszych ludzi, graczy i akcjonariuszy. Jeśli kiedykolwiek zaistnieje sposób, abyśmy zrobili to inaczej niż robimy to dzisiaj, oczywiście będę musiał być na to otwarty, ale powiedziałbym, że dzisiaj czujemy się bardzo pewni siebie i podekscytowani naszą przyszłością”.

Electronic Arts jest w bardzo dobrej sytuacji, a przychody rosną rok do roku. Firma nie odczuła nawet mocno słabej kondycji Battlefield 2042, a większość zysków pochodzi z gier usług live, jak Apex Legends, FIFA. EA wprowadzi jeszcze więcej gier sportowych oraz (wbrew wcześniejszym zapowiedziom) mocno stawia na tytuły dla jednego gracza, jak Dead Space Remake i Star Wars Jedi Survivor.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Dyrektor generalny EA reaguje na pogłoski o przejęciu firmy

 0