Dyrektor Microna ostrzega o coraz gorszej dostępności DRAM i nadchodzących podwyżkach cen

Dyrektor Microna ostrzega o coraz gorszej dostępności DRAM i nadchodzących podwyżkach cen

Wszyscy mamy dość informacji mówiących o podwyżkach cen, niestety nic nie wskazuje, żeby cokolwiek miało się szybko zmienić. Rynek kart graficznych ma ogromne problemy, jednak kryzys może dotknąć również producentów pamięci DRAM. Dyrektor generalny Micron ostrzegł, że "poważne niedobory" dostaw będą się pogłębiać w ciągu roku, w wyniku czego ceny wzrosną. Sanjay Mehrotra powiedział inwestorom podczas telekonferencji dotyczącej wyników finansowych, że: "W wyniku dużego popytu i ograniczonej podaży rynek DRAM boryka się obecnie z poważnym niedoborem podaży, co powoduje szybki wzrost cen DRAM. Będziemy obserwować dalsze ograniczenie rynku pamięci DRAM w ciągu roku".

Dyrektor generalny Microna ostrzega, że w ciągu roku mogą wystąpić poważne niedobory pamięci DRAM.

Coraz więcej ludzi zaczyna żyć niemal wyłącznie online, więc popyt ze strony centrów danych, chmur i komputerów PC rośnie, a firma Micron z trudem realizuje wszystkie zamówienia. "[Nasze zapasy] są w tym momencie dość ograniczone. Mam na myśli to, że wszystkie zasoby to aktualnie trwająca produkcja lub surowce. Jest trochę gotowych towarów, ale to zbyt mała ilość, aby sprostać wymaganiom klientów" - dodał David Zinsner, wicedyrektor firmy.

Zaostrzenie i tak już trudnej sytuacji powoduje największa od 56 lat susza na Tajwanie. Wcześniej zapowiadano, że przemysł półprzewodników ma wystarczającą ilość wody, aby przetrwać do maja, ale ostatnio wprowadzono dalsze ograniczenia, w tym w dwóch parkach przemysłowych. Chociaż produkcja Micron nie została jeszcze dotknięta, firma musi pozyskiwać wodę z różnych źródeł - m.in. koleją. Mehrotra nazywa to "sytuacją rozwijającą się", sugerując, że sytuacja może się pogorszyć.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Dyrektor Microna ostrzega o coraz gorszej dostępności DRAM i nadchodzących podwyżkach cen

 0