Dyrektorzy Cisco i Intela przewidują, że niedobory chipów potrwają jeszcze kilka lat

Dyrektorzy Cisco i Intela przewidują, że niedobory chipów potrwają jeszcze kilka lat

Prezes i dyrektor generalny Cisco, Chuck Robbins, jest jednym z coraz większej liczby liderów technologicznych, którzy uważają, że niedobór półprzewodników, pustoszący branże od produkcji samochodów po produkcję komputerów, będzie się utrzymywał przez jeszcze długi czas.  "Myślę, że potrwa to kilka lat, ponieważ popyt stale rośnie" - powiedział Robbins w wywiadzie na wyłączność dla Yahoo Finance Live. "Myślę, że widzimy kilka kwartałów prawdziwego stresu w łańcuchu dostaw i uważamy, że będzie on bardziej przewidywalny. Może nie będzie to jeszcze idealna sytuacja, ale będzie to bardziej przewidywalne".

Dyrektor generalny Cisco oraz dyrektor Intela uważają, że niedobory chipów potrwają kolejnych kilka lat.

Ogromny popyt na sprzęt komputerowy podczas pandemii COVID-19 spowodował wzmożone zamówienia na produkcję chipów. To z kolei doprowadziło do tego, że producenci samochodów, tacy jak Ford i General Motors, ograniczyli produkcję wysoce dochodowych (i wymagających dużej ilości chipów) pickupów. W międzyczasie producenci komputerów ostrzegali przed potencjalnymi niedoborami komputerów przenośnych oraz innych podzespołów, co jest idealnie widoczne na przykładzie kart graficznych. Sytuacji wcale nie poprawiają zdarzenia losowe i katastrofy, jak pożary w fabrykach (niedawno płonęła fabryka chipów samochodowych), czy susza na Tajwanie.

Dyrektor generalny Intela, Pat Gelsinger, wypowiada się w podobnym tonie co Robbins. "Myślę, że zajmie to kilka lat" - powiedział Gelsinger. "Nie możemy budować fabryk z dnia na dzień, trwa to kilka lat". Intel przeznaczył 20 miliardów dolarów na budowę dwóch nowych fabryk chipów w Arizonie, aby sprostać skokom popytu, a rząd również chce pomóc w rozwiązaniu tej kwestii. Prezydent Biden powiedział pod koniec lutego, że będzie naciskał na przekazanie 37 miliardów dolarów finansowania w celu zwiększenia produkcji chipów w kraju. "To ważne, ważne oświadczenie administracji. Wiatry wieją we właściwym kierunku" - tak Intel skomentował zapowiedzi rządu.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Dyrektorzy Cisco i Intela przewidują, że niedobory chipów potrwają jeszcze kilka lat

 0