Dysk SSD w Xbox Series X jest tak szybki, że psuje ekrany ładowania w Wiedźminie 3

Dysk SSD w Xbox Series X jest tak szybki, że psuje ekrany ładowania w Wiedźminie 3

Według zapowiedzi producentów, uruchamianie obecnych gier na konsolach nowej generacji ma być świetnym przeżyciem, oferującym nowe doznania. Gracze będą cieszyć się szybszym czasem ładowania i wyższą liczbą klatek na sekundę, jednak pod warunkiem, że ograniczenia silnika nie będą przeszkadzać. Okazuje się niestety, że w niektórych przypadkach urządzenia nowej generacji mogą być nawet nieco za szybkie dla gier obecnej generacji i najwyraźniej Wiedźmin 3 jest jednym z takich zaskakujących przykładów. XboxNews podaje, że Wiedźmin 3 działa świetnie na Xbox Series X: tak świetnie, że ekrany ładowania dosłownie nie istnieją, przynajmniej w szybkiej podróży.

Wiedźmin 3 ładuje się na konsoli Xbox Series X tak szybko, że nie nadążają ekrany ładowania.

Jak widać na powyższym filmie na Twitterze, kiedy gracz próbuje zmienić lokalizację, gra ładuje się tak szybko, że grafika dosłownie się zacina, a kamera gracza na chwilę utknęła pod terenem. Gra na szczęście szybko się naprawia, ale w zabawny sposób pokazuje jak potężny jest sprzęt nowej generacji. Problemów tego typu nie uświadczymy na komputerach PC, ponieważ Wiedźmin 3 był od samego początku zoptymalizowany pod kątem tej właśnie platformy. Wydaje się, że tego typu zjawiska występują tylko wtedy, gdy gracz wybiera okrojoną względem PC wersję gry, taką jak wersja na Xbox One lub PS4, i wkłada ją do napędu najnowszej konsoli.

Oczywiście tak drobne osobliwości ekranu ładowania nie będą wielkim problemem dla większości ludzi, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że CD Projekt Red ma już plany wydania w przyszłym roku wersji Wiedźmina 3 zoptymalizowanej pod kątem następnej generacji. Oczekujemy, że Wiedźmin 3 otrzyma naprawdę duże aktualizacje, które rozbudują grę o nowe zdobycze technologii takie jak choćby śledzenie promieni.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Dysk SSD w Xbox Series X jest tak szybki, że psuje ekrany ładowania w Wiedźminie 3

 0