Dzięki tej modyfikacji Unreal Tournament z 1999 roku wygląda obłędnie

Dzięki tej modyfikacji Unreal Tournament z 1999 roku wygląda obłędnie

Unreal Tournament to kolejna gra, do której stworzono modyfikację z użyciem RTX Remix. W sieci udostępniono materiał pokazowy przedstawiający wygląd odświeżonej produkcji.

Efekty modyfikacji Unreal Tournament z użyciem RTX Remix

Aż ciężko uwierzyć, że gra z 1999 roku może tak wyglądać. Dzięki RTX Remix, czyli platformie modyfikacji gier, którą wypuściła NVIDIA, Unreal Tournament otrzymał znacznie ulepszony wygląd. I chociaż modyfikacja wciąż jest rozwijana, w sieci pojawiły się zrzuty ekranu, a nawet materiał wideo z gameplayu. Widać na nich jak wiele jest w stanie zdziałać RTX Remix z Path Tracingiem. Oczywiście gra pod kątem grafiki nie może równać się z nowymi tytułami, jednak nie o to w tym chodzi. Zadaniem RTX Remix jest odświeżanie klasycznych produkcji, a nie tworzenie ich na nowo.

Dzięki RTX Remix, czyli platformie modyfikacji gier, którą wypuściła NVIDIA, Unreal Tournament otrzymał znacznie ulepszony wygląd.

Warto również zaznaczyć, że sam gameplay był rejestrowany w 4K na komputerze z kartą graficzną GeForce RTX 4080, tak więc autor mógł sobie pozwolić na włączenie gry z ulepszeniami w wysokiej jakości. Szkoda tylko, że na nagraniu zabrakło licznika klatek, który pokazałby jak topowe GPU NVIDII radzi sobie z tak odświeżoną grą. Być może brak pokazanych FPS-ów to celowy zabieg, który wynika z tego, że modyfikacja wciąż jest rozwijana i zapewne dostanie jeszcze poprawki optymalizacyjne. Instalacja samej modyfikacji wymaga Unreal Tournament w wersji oznaczonej jako 469d oraz RTX Remix Runtime co najmniej w wersji 0.4.

W podobny sposób odświeżono Max Payne z 2001 roku

Pod koniec stycznia pisaliśmy też o podobnym odświeżeniu z użyciem RTX Remix. Ulepszeń doczekał się Max Payne z 2001 roku. Tutaj w materiale pokazowym widać było już uruchomione OSD wyświetlające między innymi pobór mocy karty graficznej - również był to RTX 4080 - oraz licznik klatek na sekundę.

Krótko mówiąc, z włączoną modyfikacją i Path Tracingiem zużycie mocy bardzo wzrosło, a ilość FPS-ów drastycznie zmalała. Na tę chwilę zdaje się więc, że aby uruchamiać poprawione dzięki RTX Remix gry trzeba dysponować naprawdę mocnym GPU.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Dzięki tej modyfikacji Unreal Tournament z 1999 roku wygląda obłędnie

 0