Ilość FPS spadła z 1400 do 65. Oto jak RTX 4080 radzi sobie z RTX Remix w Max Payne

Ilość FPS spadła z 1400 do 65. Oto jak RTX 4080 radzi sobie z RTX Remix w Max Payne

Dzięki otwartej becie RTX Remix możliwe jest modyfikowanie starych gier nadając im zupełnie nowy, ulepszony wygląd. Takich zmian doczekał się również Max Payne z 2001 roku. Gra została uruchomiona z technologią Path Tracing, co zauważalnie poprawiło wygląd otoczenia, jednak znacząco odbiło się na wymaganiach względem karty graficznej (via VideoCardz).

Max Payne z RTX Remix

RTX Remix to aplikacja, która pozwala na modyfikowanie starych gier nadając im nowy, ulepszony wygląd. Możliwości jest tutaj naprawdę sporo, a w procesie modyfikacji można chociażby ponownie oświetlać sceny z wykorzystaniem Path Tracingu. Kolejną z ciekawych opcji są również narzędzia do tekstur, które dzięki generatywnej sztucznej inteligencji analizują tekstury słabej jakości i generują ulepszone wersje oraz skalują rozdzielczość nawet do 4K.

Włączenie RTX Remix wraz z Path Tracingiem poskutkowało drastycznym spadkiem ilości generowanych klatek na sekundę. Tam gdzie wcześniej było ich 1400, teraz RTX 4080 był w stanie dostarczyć zaledwie 65.

Z użyciem RTX Remix odnowiony został Max Payne, czyli gra, która swoją premierę miała ponad 2 dekady temu. Dzięki modyfikacjom jakość oprawy graficznej uległa znaczącej poprawie. Różnice widoczne są nie tylko w przypadku tekstur, ale również i oświetlenia. Niestety znacznie lepsza grafika ma swoją cenę. W zwykłej wersji gry, z wyłączonym Path Tracingiem, RTX 4080 był w stanie zapewniać od ok. 700 FPS do nawet ok. 1400 FPS pobierając przy tym 120-180 W.

Włączenie RTX Remix wraz z Path Tracingiem poskutkowało drastycznym spadkiem ilości generowanych klatek na sekundę. Tam gdzie wcześniej było ich 1400, teraz RTX 4080 był w stanie dostarczyć zaledwie 65, a tam gdzie bez ulepszeń gra działała z ok. 700 FPS, po włączeniu modyfikacji licznik pokazywał nawet nieco mniej niż 60 FPS. Trzeba również dodać, że ulepszenia poskutkowały dużym wzrostem poboru mocy przez kartę. Przy uruchomionych modyfikacjach RTX 4080 pobierał już 300 W.

Oczywiście jest to mod stworzony przez społeczność, a więc zapewne istnieją jeszcze możliwości optymalizacji. Wygląda na to, że modyfikacja do Max Payne może jeszcze doczekać się poprawek, ponieważ twórcy ogłosili na stronie moddb, w części poświęconej samej modyfikacji, że poszukują nowych osób do pomocy.

Obserwuj nas w Google News

Tagi

GamingGry

Pokaż / Dodaj komentarze do: Ilość FPS spadła z 1400 do 65. Oto jak RTX 4080 radzi sobie z RTX Remix w Max Payne

 0