Co dalej z Battlefieldem 2042? EA ogłasza plany wobec gry

Co dalej z Battlefieldem 2042? EA ogłasza plany wobec gry

Battlefield 2042 to nieudany projekt EA DICE, który jest naprawiany przez deweloperów i musi się z krytyką społeczności. Jednocześnie w przyszłości ma pojawić się następna część serii, chociaż o tym epizodzie deweloperzy nie zamierzają zapomnieć.

Andrew Wilson, prezes Electronic Arts przyznał, że firma pozostaje zaangażowana w rozwój Battlefielda 2042 i chce to czynić przez długi czas. Podczas rozmowy poświęconej kwartalnym zarobkom EA poinformowano, iż najnowsza, duża aktualizacja nie doprowadziła do odrodzenia się tytułu, który odnotował jeszcze gorszy wynik niż w listopadzie 2021 roku. Według SteamCharts w wersję Steam w ciągu 30 dni grało jednocześnie 2209 graczy, z kolei w momencie pisania wiadomości aktywność wynosi 1780 osób. Wprawdzie jest to pewien progres na przestrzeni miesiąca, lecz nadal nie może on satysfakcjonować Elektroników. Z drugiej strony mamy przecież wydania na Originie czy konsolach PlayStation oraz Xbox.

Electronic Arts ma dalekosiężne plany wobec Battlefielda 2042 i całej serii. Firma nie zamierza porzucać obecnej gry.

Wilson zapytany, czy zaangażowanie Electronic Arts w Battlefielda 2042 i jego naprawę coś zmieniło, odpowiedział, że nie. "To jedna z najlepszych franczyz w branży zbudowana przez jeden z najlepszych zespołów. Nasze oczekiwania są takie, że nadal będzie się rozwijać i stanowić naprawdę ważną część naszego portfolio przez wiele, wiele lat" - powiedział Andrew Wilson. W grudniu EA ogłosiło stworzenie połączonego uniwersum Battlefield wraz z szeroko zakrojonymi zmianami w strukturach serii. W ramach tych planów dyrektor generalny DICE, Oscar Gabrielson, całkowicie opuścił firmę, a współzałożyciel Respawn oraz Infinity Ward, Vince Zampella, przejął odpowiedzialność za całą serię.

DICE opóźniło premierę pierwszego sezonu Battlefield 2042 do lata 2022 r., aby móc skupić się na poprawie gry. Electronic Arts nie podało żadnych prognozowanych zysków z gry w swoich wytycznych na bieżący rok fiskalny kończący się 31 marca 2023 roku. Cóż Battlefield 2042 okazał się porażką, lecz to nadal silna marka, która ma wielu fanów na całym świecie. Należy mieć nadzieję, że w przyszłości wyjdzie na prostą i rzuci wyzwanie innym strzelankom. Warto wspomnieć, że swojego wydawcę zawiódł Call of Duty: Vanguard, który także sprzedaje się poniżej oczekiwań, a powodem ma być brak zainteresowania graczy tematem II wojny światowej.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Co dalej z Battlefieldem 2042? EA ogłasza plany wobec gry

 0