EA oddelegowuje Codemasters do pomocy Criterion nad nowym Need for Speed

EA oddelegowuje Codemasters do pomocy Criterion nad nowym Need for Speed

Need for Speed to kultowa, ale w ostatnich latach mocno podupadła seria wyścigowa od EA. Miała ona swoje wzloty i upadki, a ostatnio radziła sobie zdecydowanie gorzej, więc fani z niecierpliwością wyczekują odwrócenia tego trendu. Jest na to spora szansa, gdyż za najnowszą odsłonę odpowiada utalentowane studio Criterion Games, które właśnie doczekało się mocnego wsparcia. 

Ostatnia odsłona Need for Speed pochodzi z 2019 roku i mowa o Heat, czyli średnio udanej ścigałce od Ghost Games. W 2020 roku Electronic Arts ogłosiło, że Criterion Games przejmie serię dla kolejnych odsłon, jednak zespół został przeniesiony do prac nad Battlefield 2042 w 2021 roku, jako wsparcie dla DICE.

Utalentowane studio Criterion Games właśnie doczekało się mocnego wsparcia w pracach nad nowym Need for Speed.

EA oddelegowuje Codemasters do pomocy Criterion nad nowym Need for Speed

Teraz, po wypuszczeniu ostatniego Battlefielda, EA oddelegowało Criterion Games z powrotem do tworzenia Need for Speed i to wraz z mocnym wsparciem ze strony Codemasters. Przypominamy, że EA nabyło w zeszłym roku całe Codemasters za jedynie 1,2 miliarda dolarów po przelicytowaniu Take-Two Interactive.

„Możemy potwierdzić, że Criterion Games i zespół programistów z Codemasters Cheshire oficjalnie łączą siły, aby stworzyć przyszłość Need for Speed” – napisało Codemasters w poście na Twitterze. „Ta integracja buduje bliskie partnerstwo, które oba studia rozwinęły w ciągu ostatnich kilku miesięcy”. Pomimo, że oba zespoły łączą siły, aby stworzyć kolejny rozdział Need for Speed, nadal będą pracować osobno w swoich oryginalnych lokalizacjach, w Wielkiej Brytanii, pozostając niezależnymi jednostkami.

We can confirm Criterion Games and the development team at Codemasters Cheshire are officially coming together to create the future of @NeedforSpeed, forming one Criterion studio with two location hubs. [1/3]

Criterion zasłynęło przede wszystkim dzięki serii Burnout, ale było wcześniej zaangażowane w prace nad serią w Need for Speed, tworząc Hot Pursuit i Most Wanted. Tymczasem Codemasters Cheshire wcześniej pracowało nad grami Driveclub na PlayStation i MotorStorm, jeszcze kiedy studio było znane jako Evolution Studios. Oba zespoły mają również duże doświadczenie jako studia wsparcia. „Dzieląc wspólne wartości i podobną kulturę pracy, mocno wierzymy, że połączenie ogromnego bogactwa wiedzy eksperckiej obu zespołów pomoże nam zapewnić naszym graczom najlepsze wrażenia z wyścigów” - czytamy w ogłoszeniu.

Chociaż nie ma jeszcze żadnych oficjalnych informacji o tym, kiedy zobaczymy nową odsłonę gry Need for Speed, plotki sugerują, że jej premiera odbędzie się w listopadzie. Tytuł podobno jest skierowany tylko na konsole obecnej generacji i komputery PC, co oznacza brak wsparcia dla Xbox One i PlayStation 4.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: EA oddelegowuje Codemasters do pomocy Criterion nad nowym Need for Speed

 0