EA oficjalnie opóźnia Anthem, ale nowy Battlefield jeszcze w tym roku

EA oficjalnie opóźnia Anthem, ale nowy Battlefield jeszcze w tym roku

Niedawno donosiliśmy o tym, że Anthem prawdopodobnie nie ukaże się w tym roku, wbrew temu co EA zapowiadało podczas ubiegłorocznych targów E3. EA właśnie potwierdziło opóźnienie, ale wydawca wskazał na zupełnie odmienne powody tej decyzji niż wcześniejsze przecieki.

Dyrektor finansowy firmy, Blake Jorgensen, przyznał, że obecnie premiera gry planowana jest  na początku 2019 roku, ale przełożenie premiery podobno nie jest związane z produkcją gry, ale ma być strategiczną decyzją wydawcy, by przenieść debiut na kwartał, w którym jest mniejsza konkurencja. Poza tym, firma potwierdziła, że w tym roku, a konkretniej w październiku, otrzymamy nową odsłonę Battlefielda. W tym przypadku nie zdradzono jednak jeszcze żadnych szczegółów, nawet tytułu gry i ujawniono jedynie, że za tytuł ponownie odpowiadać będzie szwedzkie studio DICE. Dowiedzieliśmy się także, że w ostatnim kwartale zeszłego roku EA sprzedało 9 mln kopii gry Star Wars Battlefront 2, czyli o 1 mln mniej niż prognozowano, a firma potwierdziła także, że w ciągu najbliższych miesięcy do gry powrócą mikrotransakcje. Dowiedzieliśmy się także, że 70% graczy wypróbowało kampanię fabularną w tej grze, ale biorąc pod uwagę jej kiepski poziom, bardziej interesuje nas ile osób ją ukończyło.

Anthem był jednym z ciekawiej zapowiadających się tytułów tego roku, ale niestety na nową grę Bioware przyjdzie na poczekać do 2019 roku

W czasie prezentacji swoich wyników finansowych za ostatni kwartał ubiegłego roku EA przyznało, że odnotowało w tym czasie stratę w wysokości 186 mln USD i dla porównania w analogicznym okresie 2016 roku strata wynosiła tylko 1 mln USD. Jest to spowodowane m.in. chłodnym przyjęciem takich gier, jak Star Wars: Battlefront 2 Czy Need For Speed Payback, które krytykowane były za implementację systemów zmuszających graczy do sięgnięcia po loot boxy. Electronic Arts przyznało także, że cyfrowe przychody stanowiły w tym czasie aż 67% ich całkowitych obrotów. Poza tym, społeczność gry FIFA rozrosła się już do 42 mln graczy, a mobilna wersja F2P dodała w czwartym kwartale jakieś 23 mln użytkowników. Za cały fiskalny rok kończący się 31 marca EA prognozuje 5,1 mld USD przychodu i 1 mld USD czystego zysku.  EA nie skomentowało sprawy plotek przejęcia przez Microsoft, ale te spowodowały odbicie firmy na giełdzie, dlatego też firma zapewne nie chciała im zaprzeczać.

Pokaż / Dodaj komentarze do: EA oficjalnie opóźnia Anthem, ale nowy Battlefield jeszcze w tym roku

 0