EA zapowiada grę akcji Black Panther. Gracze powinni być zadowoleni

EA zapowiada grę akcji Black Panther. Gracze powinni być zadowoleni

Plotki na temat szykowanej przez EA gry Black Panther pojawiły się blisko rok temu i choć wydawało się, że już nic z tego nie będzie, to właśnie okazało się, że są one prawdziwe. 

Za grę odpowiada nowe studio Cliffhanger Games

Marvel i Electronic Arts ujawniły drugą grę, którą wspólnie tworzą w ramach podpisanej jakiś czas temu umowy. Nowe studio Electronic Arts z siedzibą w Seattle o nazwie Cliffhanger Games opracowuje grę Black Panther, która będzie tytułem singleplayer, co zapewne ucieszy wiele osób.

Nowe studio Electronic Arts z siedzibą w Seattle o nazwie Cliffhanger Games opracowuje grę Black Panther, która będzie tytułem singleplayer, co zapewne ucieszy wiele osób.

Singleplayer TPP

Będzie to przygodowa gra akcji typu TPP, co prowokuje porównywana choćby ze Spider-Manem od Insomniac. Według Marvela Cliffhanger ma na celu „zbudowanie ekspansywnego i reaktywnego świata, który umożliwił graczom doświadczenie, jak to jest być obrońcą Wakandy, Czarną Panterą”.

Cliffhanger będzie blisko współpracować z Marvel Games „aby upewnić się, że oddany zostanie każdy aspekt Wakandy, jej technologia, bohaterowie i oryginalna historia z dbałością o szczegóły i autentyczność, na jaką zasługuje świat Czarnej Pantery”. Jednak Marvel i EA na razie milczą, jeśli chodzi o dalsze szczegóły, a nie otrzymaliśmy nawet żadnego klimatycznego zwiastuna fabularnego. 

Kevin Stephens, który wcześniej pełnił podobną rolę w Monolith Productions (Śródziemie: Cień Mordoru), kieruje Cliffhanger. W skład zespołu wchodzą byli twórcy Halo Infinite, God of War i Call of Duty. „Jesteśmy oddani dostarczaniu fanom ostatecznego i autentycznego doświadczenia z Czarną Panterą, dając im większą swobodę i kontrolę nad ich narracją, niż kiedykolwiek doświadczyli w grze wideo napędzanej fabułą” – powiedział Stephens. „Wakanda to bogaty sandbox z superbohaterami, a naszą misją jest stworzenie epickiego świata dla graczy, którzy kochają Czarną Panterę i chcą odkrywać świat Wakandy tak samo jak my”.

EA Motive tworzy Iron Mana

Jak już wspomnieliśmy, od jakiegoś czasu krążyły plotki, że EA szykuje grę Black Panther. Z kolei we wrześniu ubiegłego roku okazało się, że EA Motive (studio odpowiedzialne za niedawny remake Dead Space) opracowuje grę Iron Man. To również będzie przygodowa gra akcji TPP dla jednego gracza, ale ten projekt również owiany jest tajemnicą i nie znamy choćby przybliżonej daty premiery dla obu tych tytułów. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: EA zapowiada grę akcji Black Panther. Gracze powinni być zadowoleni

 0