Egzemplarz Super Mario Bros. sprzedany za rekordową cenę

Egzemplarz Super Mario Bros. sprzedany za rekordową cenę

Serii gier o przygodach Mario raczej nikomu przedstawiać nie trzeba. Super Mario Bros. to jedna z tych kultowych produkcji, która do dziś cieszy się ogromną popularnością tak jak jej oryginalne wydania osiągające na aukcjach kolejne rekordy. Tak jest w przypadku kopii Super Mario Bros. z 1985 roku kupionej na aukcji za 660 tysięcy dolarów (ok. 2 578 851 złotych) co oznacza, że aktualnie mamy do czynienia z najdroższą grą w historii branży. Jest to oryginalnie zafoliowana wersja na konsole NES/Famicom, która dostała ocenę 9.6 A+ Wata. Samo pudełko ma nawet nienaruszoną kartonową tabliczkę. Heritage, na którym dokonano transakcji podkreśla, iż to najstarszy egzemplarz gry, jaki kiedykolwiek wystawili na aukcji.

Super Mario Bros. w oryginalnym opakowaniu został sprzedany za 660 tysięcy dolarów.

Egzemplarz Super Mario Bros. sprzedany za rekordową cenę

Bez wątpienia 660 tysięcy dolarów pozwoliłoby niejednemu człowiekowi ustawić się na resztę życia, więc jeśli ktoś ma w domu starsze wydania kultowych gier nie powinien ich wyrzucać ani oddawać tylko przechować do momentu aż będą warte fortunę. Warto przypomnieć, że poprzednio Super Mario Bros. sprzedano na tej samej platformie aukcyjnej za rekordową wówczas kwotę ponad 110 tysięcy dolarów. Tamto wydanie dostało ocenę 9,4/10 i było umieszczone w oryginalnym opakowaniu, a dodatkowo jest to specjalna edycja, która w przeszłości trafiła do sprzedaży detalicznej. Zagadką pozostają informacje o osobie, która zdecydowała się wydać tyle pieniędzy na grę. Zazwyczaj są to ludzie zamożni mogący pozwolić sobie na przeprowadzenie transakcji i lubią zbierać klasyki lub są fanami danej marki.

W 2020 roku najdrożej sprzedaną grą w historii był Mario Bros. 3 na NES, którego oryginalnie zapakowane wydanie kupiono za 156000 dolarów, pokonując poprzedniego rekordzistę o 42000 USD. Dlaczego aż tyle? Po pierwsze słowo "Bros." umieszczono po lewej stronie pudełka nachodząc lekko na rękawiczkę Mario, a po drugie to wczesne wydanie, ponieważ później słowo to przeniesiono bardziej na prawą stronę. Dochodzi do tego stan całości oceniony na 9.2 A+ Wata.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Egzemplarz Super Mario Bros. sprzedany za rekordową cenę

 0