EK wprowadza nowe bloki wodne dla kart RTX 3080 i 3090. Panel wykonano z... orzecha

EK wprowadza nowe bloki wodne dla kart RTX 3080 i 3090. Panel wykonano z... orzecha

Znany producent bloków wodnych EK wprowadza nowe konstrukcje do swojej linii Lignum. Nowe bloki wyróżniają się dość nietypowym, jak na ten rodzaj elementu, wykończeniem - zastosowano tu bowiem panel pokryty drewnem, a konkretnie orzechem. To połączenie tradycyjnej elegancji z nowoczesną technologią ma wprowadzić nieco stylu do wnętrza obudowy komputerowej, a także pozwolić się wyróżnić na tle obecnych niemal wszędzie LEDów. EK Lignum, sygnowana edycja produktów do chłodzenia cieczą EK, została zainspirowana zamiłowaniem założyciela firmy - Edvarda Königa - do stolarki i nowoczesnych technologii komputerowych, a nazwa pochodzi od łacińskiego tłumaczenia słowa "drewno". König odkrył swoją pasję do obróbki drewna w bardzo młodym wieku i rozpoczął karierę w warsztacie. Wiedza i entuzjazm doprowadziły go ostatecznie do projektowania i produkcji bloków wodnych, które znamy dzisiaj, a kwestią czasu było połączenie tych dwóch pasji, które zaowocowały produktami z serii Lignum.

Bloki EK Quantum Vector RTX 3080/3090 Lignum to nowe bloki wodne, których panel wykonano z drewna, przeznaczone dla układów GeForce RTX 3080 i 3090.

Blok wodny wykorzystuje konstrukcję z otwartym podziałem przepływu, która zapewnia wyższy poziom chłodzenia niż konwencjonalne bloki wodne GPU. Ponadto konstrukcja ta zawiera układ żeber wypełnionych 27 mikrożebrami z mikrokanałami o szerokości 0,5 mm, co zapewnia optymalną wydajność chłodzenia. Szerszy kanał zapewnia, że ​​zatykanie lub ograniczenia przepływu powinny odejść w zapomnienie. Oprócz projektu z otwartym podziałem przepływu, blok otrzymał przeprojektowaną miedzianą podstawę, aby zapewnić kompatybilność wysokimi kondensatorami obecnymi w większości referencyjnych procesorów graficznych. 

Blok wodny pokryw całą długość PCB i z łatwością zastępuje masywne fabryczne radiatory. EK-Quantum Vector RTX 3080/3090 Lignum zapewnia kompatybilność z większością referencyjnych kart GeForce RTX 3080, 3090 i oferuje wsparcie dla kart graficznych Zotac Trinity RTX 3080 i 3090. Do podłączenia wykorzystywane są typowe rurki 1/4. Blok wodny EK-Quantum Vector RTX 3080/3090 Lignum Edition jest obecnie dostępny w przedsprzedaży za pośrednictwem strony internetowej EK i sieci partnerów w cenie 349,95 EUR. Dostawy planowane są na wrzesień.

Pokaż / Dodaj komentarze do: EK wprowadza nowe bloki wodne dla kart RTX 3080 i 3090. Panel wykonano z... orzecha

 0