Elden Ring odnosi spektakularny sukces. Podano liczbę sprzedanych egzemplarzy

Elden Ring odnosi spektakularny sukces. Podano liczbę sprzedanych egzemplarzy

Elden Ring odnosi spektakularny sukces komercyjny, udowadniając, że gracze wciąż chcą typowo singlowych produkcji, pozbawionych mikrotransakcji, a także tytułów, które stawiają przed nimi realne wyzwanie. Dowodem na to są liczby, ponieważ gra sprzedała się już w liczbie ponad 12 milionów egzemplarzy na wszystkich platformach.

To rewelacyjny wynik, szczegółnie jeśli weźmiemy pod uwagę, że Elden Ring zostało wydane niecałe trzy tygodnie temu. Zapewne dziś ta liczba jest już także znacznie wyższa, ponieważ wspomniany wynik gra przekroczyła już trzy dni temu, 14 marca. „To zdumiewające, jak wiele osób zagrało w Elden Ring. Chciałbym serdecznie podziękować w imieniu całego zespołu programistów” – powiedział Hidetaka Miyazaki, prezes i dyrektor generalny FromSoftware. „Elden Rings bazuje na mitologicznej historii napisanej przez George'a R.R. Martina. Mamy nadzieję, że gracze będą cieszyć się wysokim poziomem wolności podczas przemierzania tego rozległego świata, odkrywania jego wielu sekretów i stawiania czoła licznym zagrożeniom. Dziękujemy za nieustające wsparcie”.

Elden Ring odnosi spektakularny sukces komercyjny, udowadniając, że gracze wciąż chcą typowo singlowych produkcji, pozbawionych mikrotransakcji.

Miyazaki wyreżyserował także niezwykle popularną serię Dark Souls, z której ostatnia odsłona (Dark Souls III) została wydana sześć lat temu, wraz z Bloodborne, a ostatnio (w 2019 roku) Sekiro: Shadows Die Twice. Wysoki poziom trudności i wynikająca z tego satysfakcja to elementy, które w dużej mierze przyczyniają się do sukcesu jego gier. Oczywiście dla największych maniaków jego gier Elden Ring nie stanowi większej trudności. Widzieliśmy, jak streamer pokonał grę za pomocą kontrolera Nintendo Ring Fit, a speedruny osiągają wyniki poniżej 30 minut.

To powiedziawszy, dostępne są mody, które ułatwiają lub utrudniają grę, w zależności od preferencji. Ale co dalej? Miyazaki powiedział, że Bandai Namco i FromSoftware dążą do „rozszerzenia marki poza samą grę i do codziennego życia wszystkich”. A gdzie indziej w ogłoszeniu Elden Ring jest określany jako marka.

Oznacza to, że prawdopodobnie możemy spodziewać się nie tylko kontynuacji, ale także szerszego wykorzystania marki. Biorąc pod uwagę poprzednie doświadczenia z produkcjami FromSoftware, oczekiwać można gry planszowej, komiksów, a nawet filmu czy serialu. W każdym razie sprzedaż 12 milionów egzemplarzy Elden Ring to kapitalne osiągnięcie, ale także dopiero początek.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Elden Ring odnosi spektakularny sukces. Podano liczbę sprzedanych egzemplarzy

 0