Rosja zablokuje dostęp do Instagrama. Decyzja wywołała płacz u rosyjskiej blogerki

Rosja zablokuje dostęp do Instagrama. Decyzja wywołała płacz u rosyjskiej blogerki

Facebook i Twitter zostały zablokowane w Rosji, a taki sam los czeka również Instagrama, z którego korzystają rosyjscy użytkownicy mający ogromne liczby obserwujących.

Federacja Rosyjska zablokowała Facebooka oraz Twittera, ponieważ jak oficjalnie podano, platformy nie kasują treści, które zdaniem władz łamią prawo. Jednak w obliczu rosyjskiej inwazji na Ukrainę chodzi o zwykłą cenzurę. Roskomnadzor - urząd nadzorujący rynek mediów i telekomunikacji w Rosji na celownik wziął także Instagram, który od poniedziałku 14 marca będzie zablokowany w tym kraju. Jest to cios dla Rosjan, ponieważ według MediaScope to 8 najpopularniejsza platforma w Federacji Rosyjskiej, a aplikacja mobilna była drugą najczęściej pobieraną w App Store. Ta decyzja odetnie 80 milionów użytkowników z Rosji od popularnego serwisu społecznościowego.

Instagram będzie zablokowany w Rosji od 14 marca.

Zresztą jedna z rosyjskich influenserek załamana decyzją Roskomnadzoru powiedziała, że Instagram to nie tylko jej biznes, ale "całe życie i dusza". Roskomnadzor podał, iż blokada jest związana z decyzją Meta Platforms, do której należy Instagram. Chodzi o tymczasowe zezwolenie na nawoływanie do przemocy wobec prezydenta Rosji Władimira Putina oraz Rosjan, a także prezydenta Białorusi Aleksandra Łukaszenki o ile nie będzie cech wiarygodności. Zmiany dotyczą Armenii, Azerbejdżanu, Estonii, Gruzji, Węgier, Łotwy, Litwy, Polski, Rumunii, Rosji, Słowacji i Ukrainy.

Rosja zwróciła się do sądu o uznanie Meta Platforms za organizację ekstremistyczną i zakazania jej działalności w Federacji Rosyjskiej. Roskomnadzor ma inny problem. Grupa hakerów Anonymous zdołała włamać się na serwery rosyjskiego organu i przejąć ogromną bazę 360 tysięcy plików o łącznej wadze 817 GB. Na liście są wrażliwe dane takie jak e-maile czy dokumenty. Zdobyte materiały pozwolą lepiej zrozumieć propagandę stosowaną Rosji i poznać tajniki jej działania. Dane podzielono na dwie kategorie: procedury HR oraz działania prawne. Baza pochodzi z dnia 5 marca 2022 roku.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Rosja zablokuje dostęp do Instagrama. Decyzja wywołała płacz u rosyjskiej blogerki

 0