Elden Ring sprzedaje się świetnie. Gra jest nadal popularna

Elden Ring sprzedaje się świetnie. Gra jest nadal popularna

Elden Ring spotkał się z ogromnym zainteresowaniem, czego dowodzą dane sprzedaży. Tylko na samej platformie Steam w krótkim czasie sprzedano 5 mln egzemplarzy, a ogólna statystyka jest jeszcze lepsza.

Jak podaje SteamSpy sprzedaż Elden Ring na Steam kilka dni temu przekroczyła poziom 5 milionów egzemplarzy, jednak teraz wynik jest jeszcze lepszy. Gra trafiła bowiem do 10 mln odbiorców w ciągu zaledwie tygodnia. Z drugiej strony należy pamiętać, że statystyki SteamSpy są szacunkowe i bazują na graczach posiadających tę produkcję w swojej bibliotece. Dodatkowo nie wliczono do nich użytkowników Steam, którzy ustawili swój profil jako prywatny. Dlatego rzeczywiste dane mogą być nawet lepsze, chociaż poziomu 20 milionów sprzedanych egzemplarzy na razie raczej nie przekroczono. Duże zainteresowanie Elden Ring widzimy również po aktywności graczy.

Sprzedaż Elden Ring wyniosła 10 mln egzemplarzy.

Elden Ring sprzedaje się świetnie. Gra jest nadal popularna

W chwili pisania wiadomości w tytuł gra 741,981 osób, z kolei w rekordowym peaku było ich 891,638 (858,316 w ciągu ostatnich 24 godzin). Ponadto Elden Ring zajmuje pierwsze miejsce na liście bestsellerów platformy Valve wyprzedzając płatną wersję Counter-Strike: Global Offensive, Dying Light 2: Stay Human czy Elexa II. Gra stała się więc murowanym kandydatem do miana gry roku, choć do końca roku pozostało dużo czasu i liczymy, że do tego czasu pojawi się równie mocna propozycja, która zagrozi Elden Ring. Zachwycony sukcesem gry jest George R. R. Martin, który stworzył podwaliny pod wykreowany świat.

Pisarz powszechne uznanie w recenzjach nazwał "muzyką dla uszu". Warto przypomnieć, że w chwili debiutu Sekiro: Shadows Die Twice mógł liczyć na 125 315 graczy, zaś Dark Souls 3 ma 129 975 ludzi. Elden Ring osiągnął większy poziom jednocześnie aktywnych użytkowników. Ciężko jednak ocenić czy i kiedy bańka pęknie, a Elden Ring zacznie tracić graczy. Premiera Elden Ring w wersji na PC nie należała do najlepszych, bowiem użytkownicy skarżyli się na błędy czy problemy z wydajnością i to na mocniejszym sprzęcie. Deweloperzy starają się eliminować niedoskonałości  w ramach aktualizacji.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Elden Ring sprzedaje się świetnie. Gra jest nadal popularna

 0