11 bit studios pomaga Ukrainie. Twórcy This War of Mine chwalą się wynikiem akcji

11 bit studios pomaga Ukrainie. Twórcy This War of Mine chwalą się wynikiem akcji

11 bit studios włączył się w pomaganie Ukrainie i zadeklarował przekazanie pieniędzy ze sprzedaży gry This War of Mine na cele charytatywne. Polski deweloper podzielił się ostatnio danymi zbiórki.

11 bit studio ujawnił, że w wyniku akcji zebrano na rzecz potrzebujących Ukraińców ponad 3 miliony złotych, a to nie koniec zbiórki i zapewne przytoczona statystyka będzie jeszcze lepsza. Studio zaapelowało zresztą, by nadal kupować This War of Mine na dowolnej platformie, by wspierać Ukrainę. Zgromadzone środki trafią do Ukraińskiego Czerwonego Krzyża, czyli organizacji zajmującej się udzielaniem pomocy humanitarnej w czasie klęsk i wojen. Pomóc naszemu sąsiadowi postanowił również CD Projekt RED, który przeznaczył na ten cel 1 mln złotych.

11 bit studios zebrał 3 mln złotych na pomoc Ukrainie.

Niestety godna podziwu postawa 11 bit studios nie wszystkim przypadła do gustu. This of War Mine padł ofiarą internetowych trolli z Rosji i Chin, którzy celowo zaniżali oceny gry na Steam. Recenzje były w większości polityczne i nie miały nic wspólnego z samym poziomem tytułu. Użytkownicy pytali w nich, czemu wydawca wspiera tego rodzaju akcje i czemu nie reaguje podobnie na inne konflikty zbrojne. Oczywiście Ukraińców możemy wesprzeć w różnych akcjach organizowanych nie tylko w sieci.

Dobrym przykładem postawy jest Radosław Stachowiak, CEO Securitum, który ze swoich prywatnych środków przekazał 100 tysięcy złotych. Do końca dnia w czwartek możecie kupować (np. DLC) dowolne pozycje z cyklu This War of Mine (GOG, Steam itd.) zaś środki z Waszych wpłat w 100% trafiają na szczytny i potrzebny cel. Co ciekawe Apple dołączył do sankcji nakładanych na Rosję i wstrzymał sprzedaż swoich produktów w tym kraju.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: 11 bit studios pomaga Ukrainie. Twórcy This War of Mine chwalą się wynikiem akcji

 0