Electronic Arts przedstawia najnowsze wyniki finansowe. FIFA 21 i Apex Legends stanowią trzon firmy

Electronic Arts przedstawia najnowsze wyniki finansowe. FIFA 21 i Apex Legends stanowią trzon firmy

Electronic Arts podało wyniki finansowe za czwarty kwartał fiskalny i rok 2020. Wynika z nich, że w okresie od 1 kwietnia 2020 do 31 marca 2021 roku wydawca odnotował przychód netto w wysokości 5,6 miliarda dolarów, z czego ok. 4 mld pochodzi z gier oraz usług. W poprzednim kwartale osiągnięto dochód 1,3 mln USD. W całym roku firma może pochwalić się przychodem netto na poziomie 837 mln USD, dodatkowo EA zdradziło, że posiada 6,19 mld dolarów rezerwy netto. Analitycy oczekiwali, że skorygowany zysk na akcję Elektroników wyniesie 1,05 dolara, z kolei strata netto osiągnie 19 milionów dolarów. Jednak finalny zysk na akcję przekroczył wcześniejsze prognozy. Przedsiębiorstwo wypłaci dywidendę 0,17 dolarów na akcję. Akcjonariusze dostaną pieniądze 23 czerwca bieżącego roku.

Electronic Arts podało wyniki finansowe za czwarty kwartał fiskalny i rok 2020. Wynika z nich, że w okresie od 1 kwietnia 2020 do 31 marca 2021 roku wydawca odnotował przychód netto w wysokości 5,6 miliarda dolarów, z czego ok. 4 mld pochodzi z gier oraz usług.

Electronic Arts przedstawia najnowsze wyniki finansowe. FIFA 21 i Apex Legends stanowią trzon firmy

Jeśli chodzi o gry motorem napędowym dla wydawcy są FIFA 21 w tym tryb Ultimate Team, Madden NFL, Apex Legends. "Nasze zespoły wykonały ogromną pracę w ciągu minionego roku, żeby podarować niezwykłe doświadczenia w tym trudnym czasie dla każdej osoby na świecie. Wkraczamy w ten nowy rok podatkowy, napędzani ekspansją naszych największych marek na więcej platform oraz nowe szerokości geograficzne" - powiedział dyrektor generalny Electronic Arts, Andrew Wilson. Warto wspomnieć, że Apex Legends po starcie 9. sezonu i dodaniu nowego trybu bije kolejne rekordy popularności na Steam. Według danych Steam Charts w chwili pisania wiadomości na serwerach przebywa 217 tysięcy graczy, a rekord wynosi obecnie ponad 330 tysięcy użytkowników grających jednocześnie.

Jest to niewątpliwy sukces gry wydanej przez Electronic Arts, która od momentu debiutu w usłudze Valve przeżywa ogromne zainteresowanie. Warto przypomnieć, że jakiś czas temu deweloperzy świętowali 100 milionów użytkowników, którzy zagrali w tę produkcję. 9. sezon wniósł dodatkowo kolejną legendę - Walkirię, czyli Kairi Imahara, która nie ma nic przeciwko dawaniu łapówek i naginaniu zasad. Oczywiście rekordowe zainteresowanie tytułem sprawiło, że wraz ze startem sezonu padły serwery i nie dało się grać.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Electronic Arts przedstawia najnowsze wyniki finansowe. FIFA 21 i Apex Legends stanowią trzon firmy

 0