Elon Musk: Pracownicy Tesli mają spać w fabryce na linii produkcyjnej

Elon Musk: Pracownicy Tesli mają spać w fabryce na linii produkcyjnej

Podczas rozmowy dotyczącej wyników Tesli, Elon Musk ogłosił, że będzie wymagał od swoich zespołów producenckich i inżynieryjnych, aby mieszkali i spali w zakładzie produkcyjnym Texas Gigafactory.

Elon Musk ma wysokie wymagania co do zaangażowania pracowników...

Elon Musk ogłosił, że personel Tesli pracujący nad nowym pojazdem elektrycznym, znanym jako „Redwood”, będzie zobowiązany mieszkać i spać w zakładzie produkcyjnym Texas Gigafactory. Musk tłumaczył, że taka bliskość pozwoli na szybkie rozwiązywanie problemów produkcyjnych związanych z nową generacją pojazdów elektrycznych, planując jednocześnie rozpoczęcie produkcji w przyszłym roku. „Naprawdę potrzebujemy, aby inżynierowie żyli na linii. To nie jest coś w rodzaju gotowej rzeczy typu „to po prostu działa”. To będzie wymagająca rampa produkcyjna [...] praktycznie będziemy spać na linii. Nie praktycznie, będziemy” - powiedział Musk. Choć taka praktyka może wydawać się nietypowa, to w Tesli już wcześniej zdarzało się, że pracownicy spali na terenie zakładu produkcyjnego, zwłaszcza podczas intensywnych faz produkcji.

Elon Musk powiedział kiedyś, że sam spał pod biurkiem i na podłogach fabryki, spędzając „trzy lata z rzędu”, praktycznie mieszkając w obiektach Tesli.

Pojawiły się również informacje o doniesieniach dotyczących omdleń personelu Tesli z powodu odwodnienia oraz licznych problemów bezpieczeństwa, w tym poważnych obrażeń jednego z inżynierów, który ucierpiał wskutek zderzenia z autonomiczną maszyną w fabryce w Teksasie. Elon Musk sam wspomniał, że przez trzy lata praktycznie mieszkał w obiektach Tesli, śpiąc pod biurkiem i na podłogach fabryki.

Nowy EV„Redwood”, który jest kompaktowym crossoverem, ma kosztować wersji podstawowej 25 000 dolarów. Istnieją także plotki sugerujące, że może być dostępny bez tradycyjnej kierownicy i pedałów, co miałoby na celu obniżenie kosztów. Obecnie najtańszym modelem Tesli jest sedan Model 3, kosztujący niecałe 39 000 dolarów.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Elon Musk: Pracownicy Tesli mają spać w fabryce na linii produkcyjnej

 0