Elon Musk zakpił z pozwu o spekulację Dogecoinem. Nie uwierzycie co zrobił z Twitterem

Elon Musk zakpił z pozwu o spekulację Dogecoinem. Nie uwierzycie co zrobił z Twitterem

Informacja o pozwie przeciwko Elonowi Muskowi wywołał spore poruszenie na całym świecie i nic w tym dziwnego, bo wspomniana kwota 258 miliardów dolarów, to nie jest coś, obok czego można przejść obojętnie. Miliarderowi zarzuca się stworzenie rzekomej piramidy finansowej i manipulację ceną kryptowaluty Dogecoin. Reakcja Muska na oskarżenia była jednak całkowicie w jego stylu.

Elon Musk jest znany z wyśmiewania się z wielu rzeczy, włącznie z tymi, które czasami graniczą z nielegalnymi. Jego tweetowanie ma duży wpływ na różne aktywa, w tym akcje Tesli i kryptowaluty, takie jak Dogecoin. W efekcie manipulacji ceną Dogecoin w zeszłym roku przeciwko niemu wytoczono pozew o wartości 258 miliardów dolarów. To wielka suma, jednak trzeba zwrócić uwagę, że obecnie Musk jest drugą najbogatszą osobą na świecie z majątkiem netto szacowanym na 194,2 miliarda dolarów. Pozew opiera się na jego tweetach dotyczących kryptowaluty, w tym na zmianie zdjęcia profilowego na logo Dogecoin oraz komentarzach na temat waluty w programie Saturday Night Live, gdzie jego słowa wywołały falę reakcji na rynku, najpierw kupna, a potem szybkiej sprzedaży. Warto również wspomnieć, że Tesla akceptuje Dogecoin jako płatność za niektóre produkty.

Elon Musk stara się odrzucić pozew, jednak swoim zachowaniem pokazuje, że jest całkowicie świadom swojego wpływu na ceny kryptowalut.

Prawnicy Muska dążą, do odrzucenia pozwu. Co na to jeden z największych spekulantów?

Prawnicy Muska odrzucają pozew jako „dzieło fantazji”, które opiera się na „nieszkodliwych i zwykle głupich tweetach”. Twierdzą, że tweetowanie wsparcia dla legalnej kryptowaluty lub publikowanie zabawnych zdjęć na jej temat nie jest nielegalne. Ich zdaniem, sąd powinien odrzucić te „fantazje powodów” i całkowicie odrzucić pozew. Działania Muska mogą jednak zniweczyć działania prawników, bo postanowił on zakpić z całej sprawy i nie dość, że wyśmiał pozew w swoim wpisie, to nawet zmienił logo całego Twittera na logo... Dogecoina, co oczywiście wpłynęło na jego wartość.

Działania Muska wpływają na wartość Dogecoina i z pewnością ma on tego świadomość.

Wczoraj cena Dogecoina wynosiła około 0,077-0,079 USD. Jednak po tweecie Muska, w którym zmienił logo Twittera na psa Shiba-Inu, który jest symbolem Dogecoina, cena skoczyła o około 27% i przekroczyła 0,104 USD. Obecnie wynosi około 0,099 USD. Dogecoin jest 7. największą kryptowalutą na świecie z kapitalizacją rynkową na poziomie 13,7 miliarda dolarów, co po wczorajszym skoku pozwoliło mu wyprzedzić np. Cardano. Warto jednak przypomnieć, że w maju 2021 roku, kiedy Dogecoin osiągnął swój rekordowy poziom, wart był nawet około 0,74 dolara. Obecna wartość to około 13% wartości maksymalnej.

Dla przypomnienia, o działaniach Muska pisaliśmy już m.in. w 2021 roku:

"Dla Elona Muska jest to z kolei idealne narzędzie do udowodnienia swojej władzy nad umysłami i udowodnienia jak wielką moc sprawczą mają jego zwykłe wpisy na Twitterze. Po niedawnym ogromnym skoku wartości Dogecoina i również spektakularnym spadku - przypomnijmy, że oba wydarzenia były bezpośrednio powiązane z Muskiem - miliarder wrócił do promowania tej konkretnej kryptowaluty. Musk już wcześniej wielokrotnie pompował Dogecoina, jednak wielu analityków przekonywało, że jest to balonik, który bardzo szybko wybuchnie. Szpilkę wbił jednak sam Musk, który w wywiadzie dla Saturday Night Live stwierdził, że ta kryptowaluta to właściwie napompowane szybko środki. Niesamowite jak jedna osoba zapanowała nad umysłami inwestujących w krypto i bawi się nimi niczym władca marionetek".

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Elon Musk zakpił z pozwu o spekulację Dogecoinem. Nie uwierzycie co zrobił z Twitterem

 0