ElonJet odnalazł się na platformie Zuckerberga. Obrażonego Elona Muska zaczyna ponosić

ElonJet odnalazł się na platformie Zuckerberga. Obrażonego Elona Muska zaczyna ponosić

Jack Sweeney, twórca konta śledzącego prywatny odrzutowiec Elona Muska w czasie rzeczywistym, przeniósł się na platformę Marka Zuckerberga. Z Twittera został wyrzucony w zeszłym roku.

Konto ElonJet śledziło ruchy prywatnego odrzutowca Muska, korzystając z danych dostępnych publicznie.

„ElonJet przybył do Threads!” - ogłosił Sweeney w swoim pierwszym poście w czwartek z konta @elonmusksjet, które miało ponad 21 000 obserwujących w sobotę rano.W grudniu ubiegłego roku Twitter, którego właścicielem jest Musk, zawiesił konto ElonJet, a miliarder zagroził podjęciem kroków prawnych przeciwko operatorowi konta, po tym jak twierdzono, że przez pomyłkę śledzono jego syna przez „szalonego prześladowcę”. Wcześniej, w listopadzie, Musk oświadczył w jednym ze swoich tweetów, że jego zaangażowanie w wolność słowa "rozciąga się nawet na nieblokowanie konta śledzącego mój samolot, mimo że stanowi to bezpośrednie zagrożenie dla bezpieczeństwa osobistego". Po wyrzuceniu z Twittera, ElonJet przeniósł się na platformę Mastodon, jednak daleko jej do popularności największych obecnie graczy.

Elon Musk ma poważny problem z platformą Zuckerberga, co jest widoczne w jego nerwowych i obraźliwych wpisach na Twitterze. Pojawienie się tam konta ElonJet, to jak kolejna zniewaga.

20-letni student University of Central Florida, Sweeney, wspomniał w grudniu na Twitterze, że Ella Irwin, wiceprezes Twittera ds. zaufania i bezpieczeństwa, poprosiła o filtrowanie konta ElonJet i zmniejszenie jego widoczności dla użytkowników. W wywiadach dla mediów Sweeney powiedział, że w 2021 roku odrzucił ofertę dyrektora generalnego Tesli w wysokości 5000 USD, aby zamknąć swoje konto.

Platforma Threads, należąca do Meta, stanowi bezpośrednie wyzwanie dla Twittera i w ciągu kilku godzin zdobyła miliony użytkowników, w tym znane osobistości, takie jak Kim Kardashian, Jennifer Lopez i wielu demokratów, starając się wykorzystać osłabiony stan konkurenta po serii chaotycznych decyzji Muska. Właściciel Twittera oskarża natomiast rywala o skopiowanie pomysłów i zapowiada batalię prawną, w międzyczasie obrażając Zuckerberga na swojej platformie.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: ElonJet odnalazł się na platformie Zuckerberga. Obrażonego Elona Muska zaczyna ponosić

 0