Embargo na recenzje procesorów Rocket Lake 11. generacji wygaśnie dopiero 2 tygodnie po preorderach

Embargo na recenzje procesorów Rocket Lake 11. generacji wygaśnie dopiero 2 tygodnie po preorderach

Intel ma zaprezentować swoje najnowsze procesory Rocket Lake 11. generacji 16 marca, jednak embargo na recenzje wygaśnie trochę później, w dodatku dopiero po uruchomieniu sprzedaży. Nieoficjalnie mówi się, że Intel wprowadził dwa terminy NDA dotyczące rodziny procesorów Intel 11-tej generacji Rocket Lake Desktop. Jak dotąd wciąż nie ma oficjalnej zapowiedzi nowych procesorów, a wszystkie informacje to mniej lub bardziej kontrolowane przecieki oraz kilka szczątkowych informacji od samego Intela. Oczywiście w sieci pojawiają się recenzje osób, które nie zważają na NDA, jednak gdy procesory trafią do sprzedaży, będzie to jedyne źródło informacji o wydajności tych układów.

Intel uruchomi przedsprzedaż procesorów Rocket Lake 11. generacji w dniu premiery 16 marca, jednak embargo na recenzje wygaśnie dopiero dwa tygodnie później.

Oficjalna prezentacja rodziny procesorów Intel Rocket Lake odbędzie się 16 marca. W tym dniu Intel zezwoli prasie na ujawnienie pełnych informacji dotyczących 11. generacji, wliczając w to wszystkie detale o procesorach, specyfikacje i ceny. Tego dnia Intel umożliwi również składanie zamówień przedpremierowych dla nowych układów 11. generacji Core, umożliwiając partnerom i sprzedawcom detalicznym rozpoczęcie oficjalnych kampanii promocyjnych. Klienci, którzy zdecydują się na preorder, będą kupować w ciemno, bądź opierając się na wczesnych recenzjach próbek kwalifikacyjnych. 

Oficjalne recenzje będzie można publikować dopiero dwa tygodnie po premierze. Umowa NDA dotycząca testów kończy się 30 marca i wtedy też procesory mają pojawić się w sklepach. Rzekomo powodem, dla którego Intel opóźnia recenzje i sprzedaż linii Intel Rocket Lake 11. generacji, jest nowa aktualizacja mikrokodu. Producenci płyt głównych współpracują z Intelem nad dostarczeniem nowego BIOS-u ze zaktualizowanym mikrokodem przed połową marca. Intel opóźni jednak wprowadzenie procesorów do końca marca, aby premiera przebiegła bezproblemowo. Czemu jednak sprzedaż jest uruchamiana dwa tygodnie wcześniej? Na to nie mamy wyjaśnienia.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Embargo na recenzje procesorów Rocket Lake 11. generacji wygaśnie dopiero 2 tygodnie po preorderach

 0