Epic Games przeprasza za żenującą fizykę kobiecych piersi w Fortnite

Epic Games przeprasza za żenującą fizykę kobiecych piersi w Fortnite

Epic Games udostępniło wreszcie wyczekiwany szósty sezon Fortnite. Aktualizacja przyniosła wiele nowych możliwości, jednak nie wszystkie z nich jak się okazuje przypadły fanom do gustu. Na liście zmian znalazły się fragmenty map, które dostosowano tematycznie do Helloween, nowe zwierzątka oraz co chyba najbardziej zaskakujące wraz z aktualizacją wprowadzono fizykę kobiecych piersi. Funkcja ta jednak szybko została przez twórców zablokowana, a studio nazwało ją żenującym błędem. Nowy Battle Pass zawiera nową skórkę dla Calamity, której górna część to biała, obcisła koszulka. W stroju nie ma nic niezwykłego i podobnie nie ma nic niezwykłego w ruchach postaci, jednakże niektórzy dopatrzyli się, że wraz z ruchami Calamity, jej piersi również dość naturalnie się przemieszczają. No i zrobiła się afera, bo przecież kobiece piersi są normalnie przymocowane na stałe ;)

Czy takich rozmiarów afera wokół naturalnego odtwarzania ruchów anatomii w grach, to nie jest lekka przesada? Podobnie było jakiś czas temu u konkurencyjnego PUBG.

Streamer FaZe Agony jako pierwszy upublicznił znalezisko, żartując przy tym, że nowa fizyka piersi jest oczywiście najlepszą rzeczą w całym szóstym sezonie Fortnie. Jakiś czas później Epic Games oznajmiło, że jest to błąd "niezamierzony i żenujący i było bezmyślne z naszej strony, że pozwoliliśmy na to". Jako tymczasowe rozwiązanie studio zablokowało "kontrowersyjne" elementy animacji. Deweloper ostrzegł jednocześnie, że może to powodować wizualne problemy z niektórymi skórkami. Przed wprowadzeniem tego tymczasowego rozwiązania, ta "trzęsąca" się animacja aktywowała się w pewnych specyficznych okolicznościach, gdy gracz korzystał z nowego awatara Calamity z podstawową skórką.

Studio wzięło całą sprawą bardzo poważnie, można by rzec nawet, że zbyt poważnie. Tymczasowe rozwiązanie "żenującej i niezamierzonej" fizyki kobiecych piersi zostało usunięte, a deweloper opublikował nową poprawkę, która wprowadza trwałe zmiany w animacji postaci. Epic Games nie podaje zbyt wielu informacji na temat zawartości poprawki, na liście zmian podając jedynie "naprawa przedmiotów i problemów z animacjami". Sprawa zamknięta, temat jednak nie ucichł. Na forach jednakże mało kto zastanawia się, czemu w ogóle taka opcja została wprowadzona. Większość skupia się na debacie, czy powinna być usunięta. Nie tylko Epic Games zmaga się z tego typu problemami. Jakiś czas temu pisaliśmy, że również PUBG znalazło się pod ostrzałem ze względu na element kobiecej anatomii - zobaczcie sami: Twórcy PUBG przepraszają za zbyt anatomiczny model kobiecego krocza.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Epic Games przeprasza za żenującą fizykę kobiecych piersi w Fortnite

 0