Epic Games Store może zablokować konto, jeżeli kupimy za szybko dużo gier

Epic Games Store może zablokować konto, jeżeli kupimy za szybko dużo gier

W ostatnim czasie opinie odnośnie Epic Games oraz ich działalności w ramach cyfrowego sklepu z grami są mocno podzielone. Części społeczności nie podoba się ofensywna polityka firmy polegająca na pozyskiwaniu kolejnych gier na czasową wyłączność. Przypomnijmy, że dotychczas przedsiębiorstwo przekonało do siebie m.in. wydawców Metro Exodus czy Borderlands 3. Okazją do naprawienia tej sytuacji miała być pierwsza wyprzedaż w sklepie twórców Fortnite, w którym udostępniono kilka ciekawych produkcji za interesującą cenę. Niestety Epic i tym razem nie ustrzegł się wpadki, ponieważ w związku z promocją paru wydawców postanowiło wycofać swoje tytuły ze sklepu. Teraz z kolei okazuje się, że Epic Games Store może zbanować konto kupującego za nabycie kilku produktów w krótkim odstępie czasowym. 

Epic Games Store postanowiło zablokować konto użytkownika, który w krótkim odstępie czasu nabył pięć gier.

Epic Games Store blokuje konta, jeżeli kupimy za szybko dużo gier

Informacja pochodzi od Patricka Boivina, który na Twitterze postanowił opisać swoją przykrą przygodę z Epic Games Store. Otóż w dość krótkiej chwili zakupił on pięć gier, co w konsekwencji doprowadziło do nałożenia przed administratorów strony blokady uniemożliwiającej przeprowadzenie kolejnych transakcji. Co ciekawe jest to wina wprowadzonego przez Epic środka mającego za zadanie walczyć z różnego rodzaju oszustami, co w najnowszej wypowiedzi przyznał sam Nick Chester z Epic Games. Odpowiednim rozwiązaniem w takiej sytuacji wydaje się bezpośredni kontakt z pomocą techniczną Epic Games Store oraz wyjaśnienie całego zajścia. Wówczas raczej bez większych problemów Epic odblokuje wybrane konto. Wspomnianą metodę potwierdził przytoczony Chester.

Warto zaznaczyć, że całe zamieszanie może też wynika z dość kuriozalnego powodu, a mianowicie braku tak fundamentalnego rozwiązania współczesnego sklepu, czyli koszyka na produkty, w którym zbieramy interesujący nas towar. Miejmy nadzieję, iż Epic naprawi to w miarę szybko, z kolei teraz nie pozostaje nic innego jak przeprowadzanie znacznie ostrożniejszych transakcji. No, chyba że wolimy by nasze konto prędzej czy później doczekało się blokady. Mimo wszystko o Epic media nie piszą jedynie w złym kontekście, bowiem nie tak dawno temu poinformowano o planowanym przyznaniu przez BAFTA specjalnej nagrody za stworzenie silnika Unreal Engine, co ma stanowić ogromny wkład dla całej branży gier wideo.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Epic Games Store może zablokować konto, jeżeli kupimy za szybko dużo gier

 0